Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Demir “Belediye Engellileri Dışlamış”

  CHP Karabük Belediye

mansett

 

CHP Karabük Belediye Başkan Adayı Erdal Demir ziyaret ettiği Karabük Sakatlar Derneğinde,  özürlülerin sorunlarını dinlerken duygusal anlar yaşadı.

Demir, özürlülerin yerel yönetimler tarafından göz ardı edildiğini vurgulayarak ,  bu nasıl bir yerel yönetim, Sakatlar derneğinin engelli rampası bile yok, burada adeta atılmışlar, karşıda dönel kavşak ta buraya geçiş için hiç bir ikaz levhası yok, seçimden seçime hatırlanan bu kardeşlerimize hizmet borçtur,asli görevdir ” dedi.

CHP Karabük belediye başkan adayı Erdal Demir  ” Özürlü kardeşlerimizi ziyaret ettik. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimize eski terminalin bulunduğu yerden bir yer tahsis edilmiş, fakat özürlü kardeşlerimiz için burası hiç müsait değil. Şehir merkezinin oldukça uzağında, dernek binasına girişlerde engelli rampaları yok. Binanın önüne bir rampa yapılmış ama çok dik ve tekerlekli sandalye ile bir engelli kardeşimizin tek başına çıkması çok zor. Rampa dik olduğundan geriye devrilme tehlikesi yaşanıyor. Binanın çatısı akıyor, giderleri tıkanıyor ve bunun gibi sorunlar çok.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Karabük Belediyesi tarafından engellilerin adeta dışlandığını belirten CHP Adayı Demir “Engelli kardeşlerimiz kendilerine tahsis edilen bu yerdeki problemleri defalarca Karabük Belediyesi yetkililerine iletmelerine rağmen duyarsız kalınmış. Gelişmiş Avrupa ülkelerinde engelli vatandaşlara verilen önemin onda birinin burada verilmediğini görüyoruz ve çok üzülüyoruz. Bizim engelli kardeşlerimizin topluma ve üretime katılması için projelerimiz var. Bu kardeşlerimize elimizi her zaman uzatmalıyız.” Dedi.

DSC_0070

Web Tasarım & SEO: Best4SEO