Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Demiryolları Projesinde Son Viraj

Karabük Milletvekili Mehmet Ali

09122016_ddy_4

Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin uzun süredir üzerinde birlikte çalıştığı Devlet Demiryolları arazileri ile ilgili bugün önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin başkanlığında Karabük Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Mehmet Aktaş, DDY Genel Müdürü İsa Apaydın, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, DDY Genel Müdür Yardımcısı Murat Kavak, DDY 2. Bölge Müdürü Mahmut Yetkin ve DDY Emlak Daire Başkanı Bünyamin Sarıkaya katıldı.

09122016_ddy_2Yaklaşık bir saat süren toplantının sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, DDY arazilerinin Karabük Belediyesine devredilmesi noktasında son aşamaya geldiklerini ve Ocak ayında yeninde bir araya geleceklerini söyledi.

Karabük Belediyesi tarafından kent merkezi içinde yer alan DDY arazileri üzerine uygulamayı planladığı projenin yapılmasını arzuladıklarını kaydeden Şahin; “Ankara’da DDY Genel Müdürlüğünde Karabük Belediyesinin geliştirdiği projenin uygulanabilme imkanlarını araştırmıştık. Bazı ufak tefek pürüzler vardı, onları bir kez daha görüştük. Ocak ayında bir kez daha bir araya geleceğiz. Olumlu istikamette devam ediyoruz, DDY Genel Müdürümüz büyük anlayış gösterdi. Bizde buranın Karabük’e yakışır bir mimari görüntüye kavuşmasını arzu ediyoruz. Sorun, lokomotiflerinin bakımının yapıldığı bir atölye var, bunun taşınıp taşınmaması sorunu. Bir aylık süreç içinde DDY Genel Müdürlüğümüz alternatif bir yer arayışı içersinde olacak. Daha sonraki dönemde bir araya geldiğimizde bu konuda mesafe alırız ve proje işlerliğe girer. Projeyi gerçekleştirecek olan Karabük Belediyesi ve DDY’de bunun gerçekleşmesi için elinden geldiği kadar yardımcı oluyor. Bizde Karabüklü ve Karabük Milletvekili olarak bunun gerçekleşmesini arzu ediyoruz. Şuan her şey olumlu yönde cereyan ediyor. Yakın bir zamanda neler yapılacağı konusu dört dörtlük ortaya çıkar. Başta Karabük Belediye başkanımız ve ilgili arkadaşlarımız Karabük kamuoyu ile bunları paylaşır” dedi.