Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DEV YATIRIM YENİ YILDA HİZMETE ALINACAK

DEV YATIRIM YENİ YILDA

DEV YATIRIM YENİ YILDA HİZMETE ALINACAK 

 

HAST MNŞ

 

Karabük mevcut (Devlet) hastanesinin yetersizliğini yaşıyor. Mevcut hastanede ultrason için hastalara uzun vadede gün verilirken diğer sağlık birimlerinde de sıkıntıların yaşandığını belirten Vatandaşlar yeni KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bir an önce hizmete alınmasını bekliyor.


KBÜ Eğitim ve Araştırma hastanesin de 108 uzman doktorun organizasyon şemasında kadrolarının dolduğunu açıklayan Kamu Hastaneleri Genel sekreterliği Hemotoloji uzmanı ile kadronun daha da güçlendiğini belirttiler.
İl genelinde 129 uzman doktor bulunduğunu açıklanırken sağlık sektöründe rahatlamanın açılacak olan KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile olacağı vurgulandı.

Şirinevlerde yapımına devam edilen KBÜ Araştırma ve Eğitim Hastanesinin geçici kabulü de yapıldı. Geçici kabul ile birlikte Hastanede aranılan şartlardan eksiklerin tespitinin yapıldığı ve Şubat ayı içinde Kat’i kabulün yapılarak önce Acil biriminin ardından diğer bölümlerin hizmete alınması konusunda yoğun bir çalışma olduğunu vurgulayan konuya yakın kaynaklar Karabük’te sağlık ile ilgili sorunların bu aşamadan sonra biteceğini vurguluyorlar.