Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dinçel “Değirmenci özür dilesin” dedi

  CHP  Karabük İl

 

CHP  Karabük İl başkanı Av.Erdoğan Dinçel Çelik İş sendikası genel Başkanı Yunus Değirmenci’nin “istikrar için evet diyeceğiz”  açıklaması sonrası gazetecilere çok sert açıklamalarda bulundu.

 

Referandum süreci ile ilgili açıklamaları sırasında kendisine gazetecilerin Çelik iş Genel Başkanı Değirmen’cin açıklamaları hatırlatınca Dinçel; “ Bir emekçi, işçi sendikasının söylemine bakar mısınız,  sana haklarını korusun diye yetki veren İşçi’nin kıdem tazminatını kaldıracak anlayışa, Asgari ücreti yoksulluk sınırı altında tutan bir anlayışa  sırf  şirin görünmek için yaptığı açıklamadır bu,  İşçi sana hakkımızı yedir diye oy vermedi koru diye verdi,  senin İşçi adına bu kararı vermek ne haddine”  dedi.

Dinçel; bu Sendikaya üye olan ve farklı siyasi  partilere mensup işçi kardeşlerimiz var. Siyasi düşünceleri farklı farklı olabilir ancak sendikaları bir şimdi bu insanlara dayanarak ‘evet’ diyeceğiz açıklaması ne kadar samimi ve gerçekçi diyerek açıklamayı “Kınıyorum ve çok çirkin bir davranış olarak buluyorum” ifadelerini kullandı..

“Biz bu Referandum memleket meselesidir diyoruz,  yarın işçileri kapıya koyan Anayasa maddeleri bir gecede onaylanıp çıkarsa bu sendika başkanı ne diyecek, o da mı aldatıldık diyecek” diyen Dinçel; “Karabük ten ve Çelik İşçi’ sinden Özür dilemesini bekliyorum, kendisi şu an devam eden TİS için mesaisini sarf etsin,  Ülke de 600 Milletvekilliği vereceğiz denince bu tip kurumların başındakiler birden bu şekilde açıklamalar yapmaya başladılar çok manidar doğrusu”  açıklamalarında bulundu