Dışarıdan Bakan Göz Ne Diyor !

Son Güncelleme : 06 Kasım 2014 - 16:40

aya yaya

Kastamonu’da yayın yapan ‘ www.kastamonubirincihaber.com’  adlı  haber sitesi  başyazarı KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ile ilgili yazısında Karabük’ü kastederek “Onlar AYA  Biz YAYA “  başlığı altındaki yazı KBÜ’nün geldiği noktayı işaret ederken dışarıdan bakan gözlerin yorumlarını da yansıttı.

 

Karabük İlerlemiyor,yatırım alamıyor yada neden  ekonomik yapısı toparlanamıyor diyerek gündem tutanlara karşın dışarıdan bir göz bir yazar bakın Karabük’ü ve onunla birlikte parlayan yıldızı ÜNİVERSİTESİ için neler yazmış,yorumlamış..

 

ONLAR AYA BİZ YAYA 

388_1

AHMET İNANLI BAŞ YAZAR

Bu günkü BAŞ YAZIMIZI komşu İl Karabük’e ayırdık neden böyle yaptık biliyor musunuz tabiri caizse EL UŞAĞI BİR İCRAAT YAPIYOR hemde öylesine bir İCRAAT’Kİ anında kendisini o icraatı ile hem Ülke geneline hemde DÜNYA’ya tanıtıveriyor.

Yani size açık ve net söyleyeyim ki orada BİR REKTÖR var 5 TANE MİLLETVEKİLİNE BEDEL ve Ben REKTÖRÜM demiyor o yörenin insanı gibi Karabük için DÖRT DÖRTLÜK hizmet veriyor.

Bu işi yaparken de bu benim meselem DEĞİL demiyor yaptığı her icraatı KARABÜK’ün Meselesi olarak görüyor,o şekilde hareket ediyor.

Eh ne diyelim buna BAŞYAZI yazmayalım da kime yazalım bizimkiler yani birileri hala tabiri caz ise OTURMAYA devam ediyor bol bol atmaktan başka bir şeye yaramıyorlar Buyurun şu anda 42 BİN ÖĞRENCİSİ olan Karabük’ün HİZMET ADAMI diyebileceğimiz REKTÖRÜ Prof.Dr.Burhanettin UYSAL’ın en son yaptığına bakın,okuyun,anlayın ve KASTAMONU ile KIYASLAYIN.

Onların neden AYA bizim ise neden YAYA kaldığımızı buradan anlayın.

Kastamonu’dan İl Kültür Merkezi yetkililerinin de ’81 İl TEMSİLCİLERİ AYYILDIZIN ALTINDA BULUŞUYOR’ etkinliklerine katıldığı yer olarak gösterilen komşu İl Karabük’ün Üniversitesi bünyesindeki AY YILDIZLI STADYUM PİSTİ için ÜNİVERSİTE’ye SERTİFİKA verildi.

Ayyıldız Stadyumunun Atletizm ‘Pisti IAAF Class 2’ Sertifikalı oldu.

Üniversitenin 25 bin kişi kapasiteli Ayyıldızlı Stadyumu, ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek Futbol FIFA-UEFA kriterlerine uygun, Atletizm Pisti’de IAAF Class 2 sertifikasına sahip olması son dertece mutlukluk yarattığı söylenmekte..

Atletizmin tüm dallarının yapılabileceği, Uluslararası standartlarda, Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu (IAAF) tarafından onaylı Class 2 sertifikasına sahip 8 kulvarlı Pistte, uzun atlama, üç adım atlama, yüksek atlama ve sırıkla yüksek atlama gibi tüm atlama branş alanları bulunuyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof.Dr. Burhanettin UYSAL bu konuda şunları söyledi:

“Karabük Üniversitesi olarak kuruluşumuzla belirlediğimiz gelişim ve stratejik plan dâhilinde spor yatırımlarına büyük önem verdik.

Bu doğrultuda gerek yetenekli ve belirli bir performans düzeyinde, gerekse ilgilendikleri spor branşında kendilerini geliştirmek isteyen öğrencilerimize ve personelimize bu imkânları sağlamak için spor tesisi yatırımları yapmaktayız. 25 bin kişi kapasiteli Ayyıldızlı Stadyumumuzda bu önemli yatırımlarımızın başında geliyor.

Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun akademik birimi ve Üniversitemizde aktif 76 öğrenci kulübünün hepsinin çalışma ofisleri de stadyumumuz içerisinde yer almaktadır.

Bu haliyle 7/24 yaşayan bir komplekstir.

Stadyumumuz ulusal ve uluslararası her türlü spor müsabakalarının yapılabilmesi için planlayarak yaptık.

Atletizm Pistimiz de Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu tarafından Class 2 Sertifika ile belgelendi.

Her branş için spor yapma imkanı sunan Atletizm Pistimiz ile ulusal ve uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapabileceğiz.

Uluslararası standartlardaki Stadyum ve atletizm pisti, Üniversitemiz ve Karabük için bir prestij tesis oldu.

Stadyum ile birlikte Karabük’te önemli organizasyonların gerçekleştirileceğini ve atletizm alanında önemli başarıların yakalanacağını düşünüyoruz.” dedi

Bizde işte BACASIZ FABRİKA ve TURİZM’in yolu bu tür başarılardan geçiuyor.

Bizde neden olmasınki demedende edemiyeceğiz.

Memlekete gelecek hizmet için SANDIĞA GİTTİĞİMİZDE Bizmi seçmesini bilmiyoruz yoksa onlarmı.

Bakın bir REKTÖR böyle yapıyorsa düşünün bu kentin siyasilerinin NELER YAPABİLECEĞİNİ….?

Kaynak;http://www.kastamonubirincihaber.com/haber/guncel/basyazimizduyarli-vatandasimizin-yorumlari/3136.html

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
atakan kartal 7 Kasım 2014 / 09:43 Cevapla

değerli yazar sayın rektör prof dr burhanettin uysal beyefendi karabükden kesinlikle milletvekili seçilmelidir.gerçekten yaptıkları beyefendiliği azmi takdire şaian bir insan.allah yar ve yardımcısı olsun

hakkı kocakaya 10 Kasım 2014 / 08:58 Cevapla

karabük halkı ilk önce ünüversite fikrini ortaya çıkaran hamit çepni ve şehir büyüklerine dua etmeli sonrada sayın burhanettin uysalın heykelini dikmelidir