Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DSİ Yine Yapmadı !

Karabük Gündem haber sitemizde

cats1

Karabük Gündem haber sitemizde 8 Mart 2014 de (http://karabukgundem.com/d-i-k-k-a-t-agac-kesimi-var.htmlyayımlanan ve Karabük Valiliğince yapılan duyuruya göre ; Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 23. Bölge Müdürlüğünün Karabük Valiliğine gönderilen 06.03.2014 tarih ve 136951 sayılı yazılarına konu olan kamuoyuna gerekli bilgilendirilmenin yapılması istenen Araç ve Yenice çayı üzerinde ki ağaçların kesimi yapılacağı, bildirilmişti.

İlgili yazıda ,  ”Karabük il merkezinden geçen Araç çayı ve Yenice çayı üzerine Karabük ilinin taşkından korunması amacıyla taş tahkimat seddeler yapılmış olup; işletmeye açılmasından günümüze kadar geçen süre içerisinde sedde içlerinde kendiliğinden yetişen ağaçlanmalar oluşmuştur. Oluşan ağaçlanmalar dere yatağının hidrolik kesitinin daralmasına, seddelerin stabilitesinin bozulmasına sebebiyet vermektedir. Buna bağlı olarak yaşanacak ani taşkınlarda Karabük il merkezinde can ve mal güvenliği açısından büyük riskler meydana gelebilecektir. Bu olumsuzlukların engellenmesi için Kurumumuzca mevcut tesis içerisindeki ağaçlar ilgili mevzuatlar gereği kesilip dere yatağından uzaklaştırılacaktır. ” denilmişti.

8 mart 2014 den 7 Nisan 2014 arasında geçen bir aylık sürede DSİ’nin hiç bir çalışma yapmadığı görülürken olası yaşanabilecek bir sel felaketinde özellikle çarşı merkezli Araç çayında ki ağaçların sorun yaratacağına dikkat çeken konuya yakın kaynaklar ” DSİ Bunu hep yapıyor , hizmet gecikmesi Karabük’te yaşanıyor ” diyorlar.

DSİ bölge müdürlüğünden yapılan açıklama ardından  bir ay geçmesine rağmen halen Araç çayı üzerinde ki Karabük merkezi civarındaki dere yataklarında ki ağaçların kesilmediği ve taşkından koruma çalışmalarının yapılmadığı gözlendi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO