Eğitim Camiasında Üç Beş Kafadar!

Son Güncelleme : 18 Mayıs 2014 - 22:28

smail

Az daha kapanıyordu 75. Yıl Anadolu Lisesi.

Üç-beş kafadar kendi kafalarına göre bir yerleri kapatıp bir yerleri açıyor.

Basın ayaklandı, halk ayaklandı.

Durum AK Parti ve milletvekillerine kadar uzanınca bu üç-beş kafadarın planları suya düştü.

Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahvecinin bu konu üzerinde ki açıklamaları olaya son noktayı koydu.

 

Milli Eğitim’de bir skandal bitmeden diğeri başlıyor.

 

Bu üçbeş kafadarın daha işleri bitmedi.

Hegomanya kurdukları Milli Eğitim camiası içinde astığım astık, kestiğim kestik tavırlar içine bürünmüş bu zatlar yeni bir çalışmanın içine girdiler

 

Hedef 13 Haziran,

 

Bu üçbeş kafadarın başını çektiği sendikalılar en son olarak İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirdiği toplantı sonrasında 13 Haziran’da Okullarda görev yerleri değişecek olan Müdür ve Müdür Yardımcılarının tespitlerinin yapıldığı iddia ediliyor.

 

Tabi ki bu tespitler yapılırken şu anda ikili ilişkilerde sorun yaşamadığı karşı sendikadan mevcut Müdür ve Müdür Yardımcılarının bazılarına el altından teklifler götürülerek “Sizinle devam etmek istiyoruz. 13 Haziran’dan önce bulunduğunuz sendikadan istifa ederek bizim sendikaya geçmeniz gerekiyor” diyerek aba altından sopa da gösterip sendika değiştirmeye zorlanıyorlar.

 

Milli Eğitim’deki örgütlenmenin başı kim?

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Öztürk!

ve sendikanın başı.

 

Bu zatların marifetleri saymakla bitmez.

Caima içindeki bütün hareketler bu zatın bilgisi dahilinde olmakla birlikte.

 

Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitimde Okul Müdürlükleri için yapılan sözlü mülakatlarda da şaibe olduğu iddialarında yine bu zatların ismleri kamuoyunda çok konuşulmuştu.

 

Yine İkinci bir İmam Hatip Lisesi olayında bu zatların ismi konuşuluyor.

Ortaya yem olarak atılan Demir Çelik Lisesinin İmam Hatip Lisesi olma olayının ardından asıl hedef olan 75.Yıl Anadolu Lisesinin İmam Hatip Lisesi olma kararını çıkaran isim de bu zatı muhteremin olduğu iddia ediliyor.

 

Yine son icraatında da “Milli Eğitim Temel Kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanuna istinaden 13 Haziran’da Okullarda görev yapan Müdür ve Müdür Yardımcılarının görevleri ikinci bir emre gerek kalmaksızın sona erecek.” Hükmünün ardından Milli Eğitim Müdürlüğünde müdür yardımcılığı görevini yürüten Kadir Öztürk’ün ismi yine gündeme geliyor ve Sendika görevlileri ile birlikte bir dizi toplantılar gerçekleştirildiği iddia ediliyor.

 

Bu üçbeş kafadar şayet emellerine ulaşırsa Karabük çokca Eğitim Zaiyatı verecektir.

Umarız, Milli Eğitim Camiasında yaşanan bu çalkantıların ardından 13 Haziran Milli Eğitim için KARA CUMA olmaz.

 

Sayın Mehmet Ali Şahin ve Sayın Osman Kahveci’nin bu duruma da el atması artık elzem oldu desek yeridir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.