Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ekmek Gramajları Eksik mi?

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri

page-clipart-kinnxjpiq

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri il genelinde ekmek üretimi ve satışının yapıldığı işletmelerde gramaj ve etiket kontrolü yaptı.

15122016_zabitadenetim_3Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların daha sağlıklı ve standartlara uygun ekmek tüketmesi amacıyla ekmek fırınlarına yaptıkları denetimleri sıklaştırdı. Yapılan denetimlerde ekmeklerin gramajları ve etiketler kontrol edildi. Kontroller sırasında bir çok  fırın da eksik gramajlı ekmeklerin olduğunu gören zabıta ekipleri  iş yerlerini çok ciddi  uyararak gerekli işlemleri yaptılar..

Başkan Vergili konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Belediye olarak kent merkezinde görevlendirdiğimiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ekmek ve pide üretimi yapan fırınlarda gramaj denetimi yaptılar. Vatandaşlarımızın ekmek alırken gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmeleri ve ekmek almalarını sağlamak amacıyla Zabıtamız denetimlerini sürekli olarak gerçekleştirecektir” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar ise  benzin kontrol edilir hatalı çıkar firmalar duyurulmaz, ekmek gramajları ve hijyenik konusunda bir çok fırında eksik bulunur açıklanmaz, denetim konusunda Karabük ve Safranbolu belediye zabıta ekipleri dört dörtlük işler yapıyorlar ancak lütfen şu kaçak güreşenleri de bizlere açıklasınlar, örneğin Karabük’te ki   su damacanalarının kullanım süreleri geçmesine rağmen bir çok firmanın aynı damacanaları halk sağlığına dikkat etmeden dağıttıkları iddia ediliyor bu firmalar kim, kimler aman Karabük firması aman  patronu arkadaşım diye düşünülüyorsa o da çok yanlış olur” diyerek şikayetlerinin belediye başkanlarınca dikkate alınmasını istiyorlar.