Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EMEKLİ İKRAMİYESİ İÇİN TARİH VERİLDİ

Her Ramazan ve Kurban

Her Ramazan ve Kurban Bayramı’nda milyonlarca emekliye verilen ikramiyenin tarihi belli oldu. Son dakika haberine göre Başkan Erdoğan, Ramazan ve kurban bayramı ödemelerinin verileceği tarihi açıkladı.

Başkan Erdoğan: “Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz.”

Emeklilere her yıl ödenen bayram ikramiyesi bu yılda Ramazan ve Kurban Bayramı tarihlerinde ödenecek. İlk olarak 2018 yılında verilmeye başlanan 1.000 TL emekli ikramiyesi 3 dönemdir aynı tutar üzerinden hesaplara yatırılmaya devam ediyor. Bu yıl enflasyon oranında emekli bayram ikramiyelerine zam yapılması ve tutarın 1.083 TL olarak hesaplara yatması ise beklentiler arasında.

İŞTE ENFLASYON ARTIŞ HESAPLAMASI

2018 enflasyon oranı: Yüzde 20,30
2019 enflasyon oranı: Yüzde 11,84
2020 enflasyon oranı: Yüzde 14,60

İKRAMİYELER NE KADAR OLACAK?

3 yıllık zam gelirse: 1541 TL
2 yıllık zam gelirse: 1281 TL
1 yıllık zam gelirse: 1146 TL

Milyonlarca emekli gözünü Ramazan Bayramı ikramiyesine çevirirken; 1.000 liralık ödemeye ‘6 ayda bir enflasyon zammı yapılması’ teklif edildi.

Buna göre ikramiye bin 83 lira olacak.

Türkiye Emekliler Derneği, “Nasıl maaşlara 6 ayda bir enflasyon oranında zam yapılıyorsa, ikramiyelere de bu zam yansıtılmalı” açıklaması yaptı.

Temmuz’da da bir önceki 6 aylık enflasyon oranında artış yapılarak Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek. İkramiye artışından, kapsamdaki dul ve emekliler de yararlanacak.