Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EMEKLİ MAAŞINA SEYYANEN ZAM BEKLENTİSİ

Son zamanlarda  ‘Emekli maaşına’

Son zamanlarda  ‘Emekli maaşına’ yapılması beklenen zam gündemdeki yerini korurken, mart ayında  seyyanen zam olabileceği yönünde ki iddialar dikkat çekici olmaya başladı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan emekli ikramiyeleri zammı, seyyanen zam tartışmalarını tekrar ateşledi. Erdoğan, yaptığı açıklamada, Ramazan ve Kurban Bayramların da ödenen emekli bayram ikramiyelerinde bin liralık bir artış yapıldığını duyurmuştu.

Emekli ikramiyeleri ve maaşlarına yapılan zamları düşük bulan emekliler bu konuda tepkilerini  yüksek sesle dile getirmeye başladı. İkramiyede ki artış sonrasında ise milyonlarca emeklinin gözü bu sefer Mart ayına döndü.  Maaşlara yapılacak seyyanen zam açıklamasını bekleyen birçok Emekli, seçim öncesinde bu memnuniyetsizliği giderileceğine dair umutlular..

Kulis bilgilerine göre ise, en düşük emekli maaşı için konuşulan rakam ortaya çıktı. Özellikle Mart ayında gerçekleşecek  olan seçimler öncesinde en düşük emekli maaşının 12 bin 500 TL olması beklenirken 2.500 Tl seyyanen zam yapılabileceği konuşulmaya başlandı

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken, beklentiler zamlı maaşların 31 Mart’tan önce emeklilerin hesaplarına yatırılacağı şeklinde..

Web Tasarım & SEO: Best4SEO