Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

EMNİYETİN BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

KARABÜK  İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN

KARABÜK  İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN TAKSİ, MİNİBÜS VE SERVİS ARAÇLARI ŞOFÖRLERİ EĞİTİM TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR 

 

 

Safranbolu Emniyet Müdürlüğü ve Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının iş birliği ile 23 KASIM 2018 tarihinde taksi, minibüs ve servis araç şoförleri eğitimine yönelik toplantı da önemli duyurular ve eğitim çalışması gerçekleşti.

 

Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan oda başkanı Mehmet DENİZ;   “ Valilik tarafından odalara gönderilen taksicilere yönelik yazıları daha önce duraklara gönderildiğini ancak önemli olduğu için bir kez daha okuma gereği duyuyorum.” Diyerek  özellikle  ticari araçlarımızın aşağıda belirtilen kurallara mutlaka uymaları aksi halde yasal işlemlerin yapılacağını belirtmesi dikkat çekti..

İşte yapılan uyarılar.

1- Taksiciler kısa ve uzun mesafe konusunda yolculara  sorun çıkarmayacak.

2- İlçemizi ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerin gideceği yeri bilmemeleri nedeniyle gideceği yeri uzatmak çok ağır bir suçtur.

3- 1 ARALIK ta kış lastiği uygulamasına geçileceği için lastiklerinizi hazırlayınız.

4- Yasa gereği araçlarda seyir halinde telefonla konuşulması yasaktır.

5- Bakanlık emri gereği, tüm emniyet mensuplarına  araçlara ceza yazma yetkisi verilmiştir. Buna göre tüm araç sahipleri kurallara uymak zorundadır.

6- Ticari araçlarımızda sigara içmek yasaktır.

7- Ticari araçlarımızda yolcuya sorulmadan müzik açılmayacaktır.

8- Araçlarımızın içi ve dışı temiz olacak sürücülerimiz bakımlı, esnaflığa yakışan giyim ve kuşam içinde olacaktır.

9- Yolcularla tartışmaya girilmeyecek ve konuşma üsluplarına dikkat edilecektir.

10- Kış mevsimi nedeniyle araçlarımızda ısınma problemi olmaması gerekmektedir.

11- Gerekli, gereksiz korna çalınmayacak zorunlu hallerde “ bib ” korna kullanılacak.

12-  Hız sınırları ve trafik kurallarına mutlaka uyulacaktır.

13- 31 MART 2019 tarihinde yapılacak mahalli seçimler için iş yerlerimizi ziyarete gelen siyasi partilere sempati duysanız da duymasanız da gerekli ilgi alaka gösterilecek asla sorun yaşanmayacak.

 

Toplantı da İl Emniyet Müdürlüğü görevlisi Gencay FIRAT  ise   uyuşturucu ve emniyet kemeri konusunda konuşma ve slayt gösterisi yaptı  ve kurallara uyulmasını önemle rica etti.

Daha sonra Polis Memuru İlhan TOPCU  Safranbolu’da trafik sorunu ve durak harici durma kalkmalarda trafik akışının engellenmemesini ve yayalara geçit hakları konusunda açıklama yaptıktan sonra, servis şoförlerinin bakanlığın yayınladığı yönetmelik çerçevesince çalışmalarını sürdürmeleri, özellikle rehberlerin çocukları indir – bindir ve karşıdan karşıya geçişlerde çok dikkatli olmaları   emniyet kemerleri mutlaka takılması konusunda, bilgilendirme yaptı.

Toplantının son konuşmacısı Komiser yardımcısı Kadir İPEK de  “ Siz ve biz ortak işler yapıyoruz, sizlerle beraber sorunları çözeceğiz, çünkü sizler her gün çok değişik insanlarla muhatap olmaktasınız. Bu şehrin güzelliği ve huzurlu bir yaşam için birbirimize yardımcı olmamız gerekmektedir. Esnafımız kurallara uyar ve huzurlu olursa bizde emniyet teşkilatı olarak huzurlu ve mutlu oluruz.” ifadelerinde bulundu

Eğitim ve bilgilendirme toplantıların  devam edeceği belirtildi.