Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ENGELSİZ YAŞAM PROJESİ TAMAM

      İl

 

 

 

İl Özel İdaresinde yapılan basın toplantısında “Engelsiz Yaşam Merkezi ” projesi konusunda bilgi verildi.

 

 

 

 

 

“Engelsiz Yaşam Merkezi ” Ortak

Proje İle Tamam

 

 

İl Özel İdare  Genel Sekreteri Hakan Eski, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı ve İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Ramazan Aydın ‘ın düzenlediği basın toplantısında “Engelsiz Yaşam Merkezi ” projesinde gelinen son nokta anlatıldı.

 

Eski “ Bu gün burada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle beraber BAKKA ya teklif ettiğimiz Yazıköy Engelsiz Yaşam Merkezinin ihalesi ile ilgili bilgi vermek için sizinle bir araya geldik . Engelsiz Yaşam Merkezi  İl Özel İdaresi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ortak projesi olarak BAKKA ya sunuldu ve BAKKA tarafından kabul gördü Özel İdare olarak biz 250.000,00 TL katkı sağladık BAKKA da 750.000, TL katkı sağladı projenin yalnız büyüklüğü bu kadar değil 3 milyonun üzerinde geri kalanını da Sayın Valimiz hayır sever vatandaşlara yaptıracak ihale tarihi olarak 27 Eylül 2013 de ihalesini yapıyoruz yapımına başlandıktan sonrada önümüzdeki yılda hizmete girecek” şeklinde açıklama yaparken  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı proje ile ilgili

 

“Engelsiz Yaşam Merkezi ” Projesi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce BAKKA ya teklif edilmiş,  Proje Bedeli 999.156,80 TL , BAKKA tarafından hibe ile desteklenecek miktar 749.000,00 TL ve İl Özel İdare tarafından yapılacak katkı 250.156,80 TL dir.  1425 m2, 55 yatak kapasiteli, 6500 m2 yeşil alan ve sosyal donatılar bulunacak olan merkezin  300 günde tamamlanması planlanmıştır. Projesi İl Özel İdare Personelince hazırlanmış olup  Kontrollük hizmetleri de İl Özel İdaresi personelince  yapılacaktır.” Dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO