Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Ertuğrul,gecikmeden cevap verdi…

  Karabük Belediye Başkanının

 

Karabük Belediye Başkanının sert çıkışına Eflani Belediye Başkanından gecikmeden yine facebokk (sosyal medyadan) üzerinden yanıt geldi.

Ertuğrul, “Sn. Rafet VERGİLİ’NİN BEYANININ NERESİNİ DÜZELTEYİM.”  başlıklı cevabi yazıda birde hikaye anlatılarak  dikkat çekilmek istenmiş.

İşte Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’un, Başkan Vergili’ye verdiği yanıt..

 

Adamın biri “Kurban” mevzuunu anlatıyormuş. “çocuğu olmayan Hz. Davut Allah’a dua etmiş, Yarabbi bana bir kız çocuğu ver, en kıymetli varlığımı sana kurban edeyim demiş. Dua tutmuş, Hz. Davut’un kızı olmuş, adını Ayşe koymuş, kız büyümüş gel zaman git zaman, Hz. Davut’un duası aklına gelmiş, düşünmüş en kıymetli varlığı kızı, kızını kurban etmek üzere yatırmış, tam boğazını kesip kurban edecekken, Azrail gökten bir keçiyle çıkagelmiş “kızı bırak al bu keçiyi kurban et “ demiş.!
Dinleyenlerden biri dayanamamış; “Yahu bunun neresini düzelteyim, Hz Davut değil Hz. İbrahim, Kız değil erkek, Ayşe değil İsmail, Azrail değil Cebrail, keçi değil koç .

 

Sayın Vergili FACEBOOK sayfasında bir mesaj yayınlamış öncelikle İstanbul’da AB Konseyi Toplantısında kendisine başarılar diliyorum.

Söylediklerini düzeltmeye çalışacağım:

1- Sizin il dışında olduğunuzu bilmiyordum, bilseydim inanın dönmenizi beklerdim.
2- Söylediklerim aynen doğrudur, “ Hava alanını Eflani’ye biz yaparız” beyanı sizin değil mi? Ben de onun üzerine bizde size her türlü desteği vermeye hazırız dedim yine sözümdeyim. Heykel dikme meselesi mecazen söylenmiştir, biz takdir ve taltif ederiz manasındadır İstemezseniz dikmeyiz.
3- Siz 2014 yılında bu konuyu gündeme getirdiniz, o zamanda size destek vereceğim dedim aradan geçen zaman içinde ne yaptınız diye soruyorum. Sn Cumhurbaskanı, Sn. Başbakan, Sn Bakanlar beni değil sizi ziyaret etti. siz, Karabük’e hava alanı talebinde bulundunuz mu ? diye sordum.
4- Demir yolunu talep etmişsiniz benimle alakası olan bir konu değil o nedenle cevap vermiyorum.
5- Ben hava alanını talep etmedim Çünki, sizin bahsettiğiniz hava alanı Karabük’ün ihtiyacı olan bir konu ve İl belediye başkanı olarak size düşer, hem hakkınız hem görevinizdir. Ben 2000 nufuslu bir belediyenin başkanı olarak hava alanı talebinde bulunsam bu gülünç olur.
6- Eflani Belediyesinin ve benim yaptığım hizmetler beni ve Eflani halkını ilgilendirir. Karabük Belediyesinin ve sizin yaptıklarınız hakkında ben hiç konuşmadım bunu etik de bulmam.
7- 2019 yılına kadar ben Hava alanı konusunu konuşmaya devam edeceğim ve 2019 yılında İbrahim beyin görevi sona erecek diyor. Sn Vergili şimdide fala bakmaya mı başladınız ? Yapmayın o kadar ömür garantimiz mi var, 2019 için kaygılanalım.? Benim böyle bir derdim yok ama sizde bir panik havası görüyorum.
8- Eflani’ye bu zamana kadar ne yaptığımı ben kamu oyu ile paylaşıyorum, yolumu, asfaltımı, altyapımı kendim yapıyorum, asfaltsız yolum yok, yeni açılanları da yapıyorum. Ovacık Belediye başkanı’na verdiğiniz sözleri tuttunuz mu ? İlk icraatınız Hüseyin ERER’in verdiği eski İtfaiye aracını geri istemek oldu. Ben sizi ziyaret ettim siz, bir kere kapımı çalmadınız nasıl anlaşacağız çalışacağız sizinle ?
9- Eflani’ye, Yenice’ye Eskipazar’a yapılan hizmetler elbette sadece sizin meseleniz değil ama siz, sadece siz ilgilenmiş yapmış gibi sahipleniyorsunuz bu doğru bir yaklaşım değil.
10- Sessiz kalmamın sebebi sizin yaklaşım tarzınız; ve ben söyledim, Eflani belediye başkanı takip etsin, dernekler takip etsin şeklindeki tavrınız. Biz sıze diyoruz ki, madem bu projeyi ortaya koydunuz İl belediye başkanı olarak önümüze düşün birlikte takip edelim.
11- Hava alanına niye istemediğimi soruyorsun. Ben hiç bir yerde ve zamanda karşı olduğumu, istemediğimi söylemedim, bu konu sözde, söylemde kalmasın birlikte takip edelim dedim.
12- Dernek başkanlarını Karabük’e çağıran sizsiniz, afişleri yaptıran da sizsiniz. Bunda sıkıntı yok ama garip olan şu ; dilek ve temenniye pankartlı teşekkür gibi bir eyleme imza attırdınız. Dernek başkanları AK Parti il başkanlığına kendi istek ve iradeleri ile gitmişler. Beni İl başkanım aradı öyle haberim oldu ben de katıldım. Pankartları asın asmayın hiçbir fikir beyan etmedim, telkinde bulunmadım, toplatan da ben değilim. Benim söylediğim şu dur; bu afişlerin pankartların hiçbir kıymeti yoktur, neticeye tesiri, zararı olmaz.
13- Son Kelam sayın Rafet VERGİLİ, siz bizim ilimizin belediye başkanısınız. Saygımız hürmetimiz sonsuz. Lütfen hizmetler, projeler üzerinden birbirimizi yıpratmak yerine birbirimize destek verelim, düşün önümüze biz arkanızdan gelelim, konuştuklarımızı eyleme dönüştürelim.