Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eskipazar MYO’nun Proje Sergisi

  KBÜ’de “Üniversite Sanayi

 

KBÜ’de “Üniversite Sanayi İş birliği Paneli ve Karma Proje Sergisi’17”
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Eskipazar Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Üniversite Sanayi İşbirliği Paneli ve Karma Proje Sergisi’17” etkinliği başladı.

Sanayi sektörünün söz sahibi isimleri “Üniversite Sanayi İşbirliği” başlıklı panelde sektöre ilişkin deneyimlerini öğrencilerle paylaşıyor. Programda öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanarak üniversite ile sanayi kuruluşları arasında iş birliğinin artırılması hedefleniyor.

Eskipazar Meslek Yüksekokulu’nda 03 – 04 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte sanayi sektörünün firmaları ve yöneticileri üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek inovatif çalışmalarla gelişimin ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amaçlandı.

Eskipazar Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen programın açılışına Eskipazar Kaymakam V. Samet Serin, Eskipazar Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. İdris Kabalcı, Eskipazar Belediye Başkan Yardımcısı İdris Örenbaşı, Eskipazar Meslek Yüksekokul Kurucu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Vedat Demir, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün, Eskipazar Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Rukiye Tekin, sanayiciler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Eskipazar Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Rukiye Tekin, programı öğrencilerin hazırlamış oldukları projeleri sektör temsilcileri ile paylaşmak için düzenlediklerini belirterek sektör temsilcilerinin, yeteneği ve kabiliyeti olan gençlerle bir araya gelip iş birliğinin artırılmasını hedeflediklerini dile getirdi. Tekin, programın kısa zaman içerisinde tamamlandığını ve programın ilkini gerçekleştirmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Üniversite ve sanayi iş birliğinin önemine değinen Eskipazar Meslek Yüksekokul Kurucu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Vedat Demir ise şunları kaydetti: “Üniversiteleri sanayiyle buluşturmadığınız takdirde ülkenin kalkınması mümkün olmaz. Sanayiden birileri üniversitenin içerisinde olmalıdır ki o ülkenin bir şey üretmesi gerekir. Bir ülkenin kalkınması için ülke mutlaka üretim yapmak zorundadır. Yüksek vergiyle ülke kalkınmaz, yüksek üretimle ülke kalkınır. Ürünü üretmek ise ara elemanla olan bir iş. Girişimci yetiştirmek zor bir iştir. Girişimci ruhu olan kişileri desteklemek şart. Gençleri yapmış oldukları projelerden dolayı tebrik ediyorum. Bu sanayide kendilerine iş bularak geliştirerek çalışmalarını tavsiye ediyorum.”

Öğrencilerin sunmuş olduğu projelerin önemine vurgu yapan Eskipazar Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. İdris Kabalcı da şunları söyledi: “Öğrencilerin sunacakları projeler kendi kişilik ve karakterleri ile birlikte ufkumuzu açacak, bir sonraki neslimize örnek insanlar olarak toplumumuza en verimli bireyler olarak yer alacaklardır. Eğitimdeki üniversite sanayi iş birliğinin en güzel şekilde arttırılması için öğrencilerin projeleri devam edecektir. Burada sergilenen projelerin bir sonraki ayağı nano teknoloji esaslı olması üzerine olacaktır. Nano teknoloji esaslı malzemeleri ürettiğimiz sürece biz dünyanın en gelişmiş en teknolojik ülkesi haline geleceğiz. ”

Öğrencilerin çalışmalarından oluşan Karma Proje Sergisi

Açılış konuşmaların ardından Eskipazar Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Elektromekanik Taşıyıcılar Programı, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Raylı Sistemler Elektrik Elektronik Teknolojisi ve Raylı Sistemler Makinistliği Programı 1’inci sınıf öğrencileri Endüstriyel Kontrol Elemanları dersi kapsamında projelerini sergiledi.