Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ESNAF ODALARI BİRLİĞİNDE TÜMEN DÖNEMİ SONA ERDİ. YENİ BAŞKAN HÜSEYİN KILIÇ

Esnaf Odaları Birliğinin bugün

Esnaf Odaları Birliğinin bugün yapılan ve az önce tamamlanan olağan kongresinde beklenen sonuç.

Karabük Esnaf Odaları Birlik seçiminde 20 yıldır görevde olan Nurettin Tümen seçimi kaybederken, kullanılan 112 oyun 59’unu alan Servis araçları Odası Başkanı Hüseyin Kılıç Tümen’e 6 oy geçerek  Esnaf Odaları Birliği’nin yeni başkanı seçildi,

Kılıç’ın yönetiminde Cuma Kara, Sedat Çakıl, Mehmet Deniz ve Aydın Gündüz yer alırken, Yasin Özçelik, Mustafa Tekelioğlu ve Yasin Kaplan Denetim Kuruluna, Rahmi Eren, Ümit Uludağ ve Erhan Yaman da Disiplin kuruluna seçildiler.

Temmuz 2023 ayında gerçekleşen Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı kongresinde Nurettin Tümen, rakibi olan Hüseyin Kılıç’tan daha fazla oy alarak seçilmişti. Ancak; kongreden iki ay sonra Hüseyin Kılıç toplanan imzalar ile yeniden olağanüstü kongreye gidilmesini istenmişti. N. Tümen, imzaları yargıya taşıyıp olağanüstü kongre talebini iptal etmek istese de mahkeme kongre kararı almıştı.

Yargı kararının ardından yaklaşık 2 yıl sonra yeniden yapılan kongrede seçimleri bu sefer Hüseyin Kılıç kazandı ve Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığının yeni başkanı oldu.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO