ESNAF ODALARI BİRLİĞİNDEN, 100.YIL ESNAFINA DESTEK…

Son Güncelleme : 22 Şubat 2021 - 16:18

KARABÜK ESNAF VE SANATKARLARI ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI NURETTİN TÜMEN BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK “100.YIL ESNAFININ YANINDAYIZ ” DEDİ

Esnaf odaları birliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi; Karabük 100. Yıl Mahallesinde 20 Şubat Cuma günü bazı esnafların bir araya gelerek sıkıntılarını dile getirmelerini önemsiyor ve aynen katılıyoruz.

 Bazı mesleklerle (Lokanta cafe ve benzeri) iştigal eden esnaflarımızın sıkıntısı bir hayli fazla. Yüzüncü yılda faaliyet gösteren esnaflarımızın kira giderlerinin yüksekliğinden ve öğrencinin olmamasından kaynaklı daha da sıkıntı içindeler.  Buradaki esnaflarımızın ve ailelerinin geçim kaynağı burada okuyan öğrencilerden yapılan alışverişlerle sağlanmaktadır.   Buraya yatırım yapan sermaye harcayan tüm esnaflarımız aynı zamanda büyük ölçüde de üniversitenin kalkınmasına katkı sağlamışlardır.  Üniversite tercihlerinde okulun başarısı önemli bir krater olmasına karşılık sosyal yaşam şartlarının fazlalığı ve güzelliği de önemli tercih sebeplerindendir. Buradaki işletmelerin yok olması en çok üniversitemize zarar verir. Sağlık bakanımız açıklamasında yüksek öğretim ile ilgili yaptıkları değerlendirme neticesinde uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze teorik eğitimlere ise çevirimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliğini Yüksek Öğretim Kurumu na bildirdiğini açıklamıştır. Bu açıklamanın ardından birçok üniversite bahar dönemi için hibrit eğitim modeline geçiş yapmaktadır. Bahar yarıyılı için hibrit veya karma olarak adlandırılan modelle ilgili üniversiteler senato kararlarını duyurmaya başladılar. Isparta Süleyman Demirel, Konya Selçuk, İstanbul ile Harran üniversiteleri aldıkları senato kararlarını ilk duyuran üniversiteler olmuştur.

         1 Mart tarihi itibariyle tüm Türkiye’de normalleşme kararı uygulamaları başlarken Üniversitemizde ve il genelinde  alınan kararlarda esnaflarımızın göz ardı edilmemesi gerektiğini, üniversitemizin şehir ile iç içe bir çalışmada başarı sağlayacağının bilinmesini isteriz.   Üniversite yönetiminin de bu konularda duyarlı olacağına bu yönde karar alacağına inancımız tamdır.  Normalleşme ile İl hıfzıssıhha kurulundaalınan kararlarda Karabük esnafımızın öncelik olmasını,  esnaflarımızın menfaatine olmasını bekliyoruz. Yine tüm işyeri sahiplerini belirlenen kiralarda insaflı ve vicdanlı olmaya davet ediyoruz. Esnaflarımızın en küçük sorununu dahi ilgili kurum ve kuruluşlara iletildiğinin bilinmesini ister bu vesile ile salgın hastalığının bir an önce bitmesini ve bundan  en çok etkilenen  esnaflarımıza kolaylıklar dileriz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
ali osman yilmaz 22 Şubat 2021 / 19:40 Cevapla

yanındayız derken somut adımlar bekleyen binlerce esnaf var KarabükTe. 100. yıl resmen terk edilmiş gibi. eskiden 24 saat hareketli olan mahalle resmen terk edilmiş gibi. Esnafın dayanacak gücü kalmadı. Acil olarak maddi desteğe ihtiyaç var.

ali osman yilmaz 22 Şubat 2021 / 19:41 Cevapla

Bir de üniversite uzaktan eğitime başladı bile.

HALUK 22 Şubat 2021 / 20:31 Cevapla

yahu arkadaş sadece 100.yıl esnafının mı, Karabük esnafı? bitmiş, çökmüş insan bir tepki koyar, o 100.yıl esanfı tepki koymasa çıt yok STKlarda.maşallah

Erdi Ocaklioğlu 23 Şubat 2021 / 14:06 Cevapla

Bırakın artık boş laflar vaadetlerı dogma büyüme 100. Yıllıyım 10 senedir de burda esnafım 100. Yılda birkere Nurettin tümeni gormedim

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.