ESNAF ODALARINDA NELER NELER YAŞANMIŞ..

Son Güncelleme : 17 Nisan 2021 - 15:24

Safranbolu Esnaf Sanatkarlar Odası Olağanüstü seçim kararı öncesi yaşananları 4 Yönetim kurulu üyesi açıkladı. Mevcut başkanın maaşına %15 zam yapmasından başlayan huzursuzluk,başkan yardımcılığı görev değişikliği yanı sıra odanın beyanın 4 Yönetim Kurulu üyesini karalama adına olduğunu açıkladılar.

SAFRANBOLU ESNAF VE SANATKARLAR ODASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİ MEHMET KAVUŞTURUCU, MUSTAFA ÇETİNKAYA, CEMAL AŞCI VE NURETTİN ŞAHİN’IN BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK KAMUOYUNU BİLGİLENDİRDİLER . ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE BİR BASIN TOPLANTISI DA YAPACAKLARINI BELİRTEN YK ÜYELERİ SAFRANBOLU ESNAFI HER ŞEYİN FARKINA VARMALI, AK KOYUN KARA KOYUN BELLİ OLMALI MESAJI VERİYORLAR

işte o açıklama;

“12.NİSAN.2021 tarihli SAFRANBOLU SON HABER Gazetesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanının yayınladığı beyanı tamamen biz 4 yönetim kurulunu karalama amaçlı olup 2 toplantıya Genel Kurul Kararı olan 3.550.00.-TL ikin bizler Pandemi nedeniyle Zor durumda olan Esnaflarırımızın Hakkını yememek adına 2 Toplantıya 721.00.-TL alıyorduk

Yönetim kurulu toplantılarımız ayda 2 defa yapılıyordu. Pandemi sürecinde huzur haklarımızdan tasarruf etmek için toplantıları 1’e düşürdük. Sayın Dumaner’e esnafın pandemi sürecinde zor durumda olduğunu, yönetim olarak aldığımız ve halende aynı ücreti almakta olduğumuz 424.00.-TL huzur haklarımızdan feragat edeceğimizi bildirdik ve kendisinin de maaşından ne kadar feragat edebileceğini sorduk?

8.700.00.-TL aylık maaş alırken kendinin hiçbir şekilde ücretinden feragat etmeyeceğini bildirdi.

Esnafın bu zor gününde yanında olmayıp, sadece kendini düşünen bir başkan olduğunu gördüğümüz için bizler de başkanın bu davranışı üzerine o zaman yasal olan genel kuruldan geçtigi ve kendine aldığın maaş gibi bizimde yönetim kurulu huzur haklarımız aynı şekilde uygulansın diye bildirdik.

İş kendine dokununca bizim bu davranışımızdan dolayı bu olayı koz kullanarak Denetim Kurulu üyelerine Olağanüstü genel kurul talebinde bulundurdu.

Bakanlığa iletilen bu talep üzerine Esnaf Odamız TEFTİŞ GEÇİRDİ VE TEFTİŞ SONUCU ADLİ MERCİLERE aktarıldı.

Şu anda ADLİ süreç devam etmektedir.

Fakat adli süreç ile Olağanüstü genel kurul farklı konular olduğu için Odamız Olağanüstü genel kurula gitmektedir.

2022 yılının Ocak ayı ile Mart ayı arasında Olağan Genel kurul yapılması ZORUNLUDUR. Yani 8 AY SONRA TEKRAR GENEL KURUL yapılacaktır.

Dumaner istediği gibi davranıp, eski şekli ile devam etmek , yönetimde ters düşdüklerini devre dışı bırakmak için yapacağı bu Olağanüstü Genel kurulda neden karşıma kendileri aday olmuyor diye bildirimlerde bulunuyor. Neden biz aday olalım ki? Çünkü baştan beri biz bu Olağanüstü Genel Kurula karşıydık.

Kendinin kötülüğünü 3 dönem sonra mı? Anladığımızı soruyor. Bizler ona güvenerek hiçbir şeyini araştırmıyor ve esnaflık açısından yaşadığı sıkıntılardan dolayı üstüne gitmiyorduk .

13.01.2021 tarihli 01 sayılı yönetim kurulu toplantımızda kendi maaşı da dahil olmak üzere % 15 artış yaparak ücret ve huzur haklarını sundu. 4 yönetim kurulu üyesi bizler huzur haklarımıza artış istemediğimizi ayrıca personelede pandemi süreci geçinceye kadar maaşlarına artış yapılmaması için muhalefet şerhi koyduk.

Bunun üzerine başkan kendine yakın yönetim kurulu üyeleri ile personele artış yaparak kendi ücret ve yönetime talep ettiği ücreti geri çekerek eskisi gibi uygulanmasına karar verdiler.

Fakat kendisinin bizim iyi niyetimizi sürekli kötü ve terse kullanması ayrıca Başkan vekilinin göreve gelerek gerçekleri görmesi onun iyilik ve kötülüğünü ortaya çıkartmıştır. Kendi göreve başladıktan sonra her yönetim kurulu toplantısında gerçek yüzünü bizlere göstermiştir.”

Kaynak Safranbolu Sonhaber Gazetesi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.