Fadıl Demirel,Sosyal Projeler,TSO ve Tel Örgü..

Son Güncelleme : 17 Nisan 2014 - 16:53
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

osg-kg

 Fadıl Demirel Ve Karabük ..

“Karabükspor ile ilgili ödemeleri yapıyoruz, şimdi bu kadar geniş ortaklar yelpazesinde yapıyoruz. Karabükspor’un elimizden gelen desteği yine yapalım fakat şehir sahiplensin, şehir olarak yönetsin, biz desteğimizi sürdürelim” demişti, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel..

Karabükspor kongresi öncesi, Belediye Başkanı Rafet Vergili ile AK Parti İl Başkanı arasında yaşanan sözlü dalaşmada, “Evet Ömer bey doğru söylüyor” diyerek, son noktayı koyan isimdir Fadıl Demirel.

“5 nolu yüksek fırınımız 2014 yılı Haziran ayında bitecek. Böylece üç milyon dengesi sağlanmış olacak. Demir Çelik sektöründe dünyada artık söz sahibiyiz.” şeklinde ki açıklaması ile dikkatleri çeken kişidir Fadıl Demirel.

KARDEMİR Şirketinden ihale alarak, işletmeler içinde iş yapan bazı müteahhitlik firmalarının yaptıkları işin hak edişlerini hemen almalarına karşın, çalıştırdıkları personele maaşlarını ve sosyal haklarını geç ödemeleri  gündeme gelmiş, yine Karabük iş adamları, esnafı tercih edilmeyerek, özellikle Ereğli kökenli müteahhitlerin işleri alıyor söylemleri karşısında “Olayın sosyal bir huzursuzluk yaratmaması adına takibini yapıyoruz, yasalar gereği ne gerekiyorsa yapıyoruz, ancak olumsuz durumun devamı halinde bu firmaların tespiti ile iş akitlerini fesih etme noktasına gideriz, temizleriz. Orada çalışanlar bir anlamda Kardemir teminatı altındalar, hiçbir olumsuz tablonun yaşanmasına müsaade etmeyiz” şeklinde açıklamaları ile farklı bir tablo çizen isimdir Fadıl Demirel.

6 Mayıs 2010 tarihli gazetelerde; “Üretime dayalı tesislerde her yıl milyonlarca dolar yenileme çalışmaları yapıyoruz. Kardemir, şimdi çevre düzenlemesi ve kirliliği oluşturan binalarda yenileme çalışmaları yapacak. Yenileme çalışmaları kapsamında Japonya’dan destek alınacak. Yapılacak çalışmalarla Kardemir içindeki görüntü kirliliği tamamen ortadan kalkacak” diyerek, Çevre yatırımları yapılıyor diyen isimdir Fadıl Demirel.

Belediye seçimlerinde Rafet Vergili’nin Belediye Meclis listesinde, Kardemir’in 3 üst düzey idarecisinin ismi çıkınca, tüm gözleri üzerine toplamayı başarmış, ardından kamuoyunda “haberim olmadı, arkadaşlarımızın siyasi fikirleridir ” dediği iddia edilen, isimdir Fadıl Demirel.

Son olarak, seçimler sırasında çıkan iddiaları yalanlarcasına, Kent meydanı içinde bulunan araziyle, yine kent girişinde ki eski 38 evler alanında bulunan ve yeşillendirilen alanda ki arazinin şirkete ait olan kısımlarına tel örgü çektiren isimdir Fadıl Demirel.

1999–2003 yılları arasında Kardemir A.Ş.  de İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev  yapan, ardından  2009  yılında KARDEMİR A.Ş Genel Müdürü olan İsimdir Fadıl Demirel.

Dün dündür, bugün bugündür, politikası içinde işleri güneşi gören ay çiçeği gibi her fikre dönen, bir tablo sunan Fadıl Demirel, Ereğli’den gelen dergi, gazetelere iyi reklam veren, ancak Karabük basını söz konusu olduğunda “hele biraz bekleyelim bakalım” diyerek öteleyen isimdir de…

 Bizim yazamadığımız ama  çok  daha keskin eleştiriler ile zaman zaman sosyal barışı bozan isim olarak gösterilen, Fadıl Demirel, artık kamuoyunda tartışılan bir isim olmuştur.

Eksiği, fazlası doğrusu, yanlışı ile tartışılan isim olmuştur.

Kardemir bunu daha ne kadar kaldırır..?

                                   -0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

 

KARABÜK TSO’NUN BİNASI NEREDE OLACAK ?

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, Öğlebeli Mahallesinde hazineye ait olan bir araziye “yeni bina” yapmayı hedefliyordu. Düşünülen arsa için Milli Emlak, istimlak bedeli 2 Milyon 800 Bin TL olarak açıklanıyordu…

TSO binasının buraya yapılması için gerekli kolaylığın sağlanması gerekirken, TSO karşısına 2 milyon 800 bin rakamı konuyor.

Öğlebeli mahallesinde ortaya konan bu engelden sonra, TSO yönetimi şimdi yeni binayı Organize Sanayi Bölgesindeki arazisine yapmayı planlıyor.

Öğlebeli tartışılırken, OSB ye İçinde konferans salonu, belki restoranı ve misafirhanesi olacak bir tesisin taşınması, planlanması, kısacası şehir merkezi dışına yapılması ne derece mantıklı? 

Ancak Karabük’te merkezde yer yok !

Yine de ; bir bir çözüm var, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü bu gün, yarın Üniversite Mahallesine yapılan yeni devasa  binasına taşınacak. Postane caddesinde olan Emniyet Müdürlüğü binası, yanındaki İl Özel İdareye ait iki katlı bina ve arka tarafındaki KARDEMİR’e ait olan atıl durumdaki arsa birleştirildiği zaman, ortaya kullanım için mükemmel bir alan çıkıyor.

Şehir merkezinde böylesi bir tesisin yapılması da birçok artıyı beraberinde getirecektir.

Plansız, programsız hadi buraya yapalım denerek, bu kente o kadar çok KAZIK atıldı ki… Hiç olmazsa son dönem gelecek yatırımların etütleri bilimsel yapılsın.

                                          -0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

 

KENT MEYDANI, KARDEMİR’İN TEL ÖRGÜLERİ VE RAFET VERGİLİ

Seçimler öncesi  KARDEMİR A.Ş. Kent Meydanında ve eski 38 Evler alanında bulunan arazilerinin etrafını tel örgüler ile çevirdiler. Kent Meydanının bütünsel konseptini ortadan kaldıracak bir şekil çıktı ortaya.

Sanki Kardemir Belediye arası gerilecek izlenimi doğdu bir anda.

Sonra Başkan Vergili, “Orası Kardemir alanıdır, istediklerini yaparlar, bekleyelim ne yapacaklar beraber görürüz” şeklinde, yorumları kamuoyunda paylaşıldı.

Aradan 2 gün geçmedi, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı M. Yolbulan, Başkan Vekili Kamil Güleç ve Genel Müdürü adıl Demirel , Başkan Vergili’ye hayırlı olsun ziyareti sonrası yapılan çalışmaların nedenleri ortaya çıktı.

Fadıl Demirel  100 evler bölgesinde KARDEMİR A.Ş’e ait 17 bin metrekarelik alanın tel örgüyle kapatılmasında ki amacı, bu bölgede iki aya kadar inşaat çalışmalarına başlanacağı ve tel örgünün çekilmesinde herhangi bir art niyet olmadığını belirtti

Yani taraflar art niyetli değil..Eeee o zaman, Sorun da yok …

Neden abartı yapıyor bu BASIN Kİ?..

                                      

                                    -0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Herkesin tepki gösterdiği MARZİNC toplumla barışık yaşamak ve halk üzerindeki imajını düzeltmek için çeşitli faaliyetlerine başladı. Daha önce d Kar-Gaz buna benzer bir enerji-çevre projesi ile ödüllendirmeye gitmişti.

Şimdi MARZİNC ve Karabük Çevre Derneği ile ortaklaşa bir yarışma düzenlediler. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek olan Yeşil Oyuncak Yarışmasın da öğrencilerden evsel atıklardan oyuncaklar yapılması isteniyor..

 Seçilen en güzel oyuncakları yapan öğrenciler çeşitli para ve hediyeler ile ödüllendirilecek. Ardından, evsel atıklardan yapılan bu oyuncaklar sergilenecek.

Peki , MARZİNC boyutunda firmalar, şirketler, fabrikalar yok mu, Karabük’te..

Böylesi diğer şirketler başka başka  Sosyal Sorumluluk Projelerine imza atamazlar mı?

Lafa geldi mi her makama göz diken,dün kahvehanede çay dağıtırken bugün parayı koyacak yerim yok havasında yürüyenler ne dersiniz..!

Sosyal proje diyoruz..

Ne dersiniz..

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.