Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

FENERBAHÇE ; KARABÜK’Ü ŞİKE DAVASINA ÇEKMEK İSTİYOR

  F.Bahçe’ye yönelik ciddi

 

F.Bahçe’ye yönelik ciddi suçlamalardan biri Tahkim’de gündeme gelmedi. UEFA Daki son duruşmanın en büyük sürprizi, Sarı lacivertlilerin şike yaptığı iddia edilen maç sayısının 5’ten 4’e düşmesiydi

 

FENERBAHÇE ; KARABÜK’Ü ŞİKE

DAVASINA ÇEKMEK İSTİYOR!

 

 

Fenerbahçe nin  savunması sırasında ilginç diyaloglar yaşandığı ve  UEFA Müfettişi Palacios hazırladığı raporla Fenerbahçe’yi 5 maçta şike yapmakla suçlamasına rağmen ; TAHKİM’DE  bu maçların 4 e düştüğü görüldü.
UEFA Müfettişi Palacios  Hazırladıüğı 5 Maç sırasıyla şöyleydi;

1-Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçında G.Birliği oyuncularına para vermek.
2-A:Gücü maçında, rakip takım oyuncularıyla iletişim kurarak etki etmek.
3-İstanbul BŞB. maçında bazı oyunculara para vererek sonuca etki etmek.
4-Sivasspor maçında bazı oyunculara para vererek sonuca etki etmek.
5-Karabükspor maçında bazı oyuncuların arkadaşlarını etkileyerek iyi oynamamaya teşvik etmesi. şeklindeydi..

 

Ancak UEFA  TAHKİM ‘de 5.maç gündeme gelmedi ve UEFA muhtemelen KARABÜKSPORA izafen yapılan bu suçlamanın anlamsız ve yersiz olduğu tespiti ile    5 maçlık suçlamanın 4’e düşürdü.

Karabük-F.Bahçe maçı listeden çıkarılmasının bir başka nedeninde ; Karabük maçında suçlamalara muhatap olan Emenike’nin beraat etmesi    göz önüne alınmış olabilir diyen konuya yakın kaynaklar FB li Avukatların bu durum karşısında şaşırdıklarını ifade ediyorlar.

 

FENERBAHÇE AVUKATLARI ŞAŞIRDI

fb8

 

Sarı lacivertli kulübün avukatları tarafından da şaşkınlıkla karşılandığı ve “Ne oldu da böyle oldu?” sorusuna ise bir türlü net yanıt alamadıkları belirtilirken  yine  FB Avukatlara göre ;   Ya çok ciddi maddi bir hata yapıldığı belirtilmesi ve olayın basına duyurulması sonrası   Avukatların Karabük’te olmalıydı çıkışları ise askıda kaldı.

 

8 Mayıs 2011’de oynanan Karabükspor-F.Bahçe maçı sarı lacivertlilerin 1-0 galibiyetiyle sonuçlanmış, o maçta  Ankaragücü maçında (1 hafta önce) sakatlanan  Emenike  kendi isteği ile oynamamıştı. Ardından Trabzon karşılaşması ile tekrar gündeme gelen KARABÜKSPOR da  bazı oyuncuların arkadaşlarını etkileyerek iyi oynamamaya teşvik etmesi nedeniyle şike yapmakla suçlanmıştı.

Ancak TFF ve UEFA nezdinde bugüne kadar yapılan araştırma soruşturma haricinde Türkiye Cumhuriyeti Savcıları ve Mahkemelerinin yaptığı çalışmalarda göstermiştir ki KARABÜKSPOR bu tür şike ve bahis olayları içinde yer almamış kulübüne , yönetici ve Futbolcularına şaibe yaşatmamıştır.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO