Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

FİLİSTİN GAZZE DİRENİŞİNE, KARABÜK’TEN DESTEK “KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

“Yaşasın, nehirden denize özgür Filistin!.” KARABÜK’TE FİLİSTİN İşgaline karşı ve GAZZE’YE destek, yürüyüşü organize edildi.

"Yaşasın, nehirden denize özgür

KARABÜK’TE FİLİSTİN İÇİN TEK YÜREK OLUNDU VE SAVAŞA SON VERİLSİN COÇUKLAR ÖLMESİN DİYE  HAYKIRILDI

GAZZE’DE Kİ KATLİAMA KARŞI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

İsrail’in Gazze ve Refah’a düzenlediği saldırılara tepki göstermek için binlerce kişinin katılımıyla Karabük’te yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşte ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Katil İsrail Filistin’den defol’ gibi sloganlar atıldı. Program, yapılan dua ile son buldu.

Filistin’e Destek Platformu tarafından Karabük’te binlerce kişinin katılımıyla İsrail’in Filistin’deki katliamlarına tepki göstermek için yürüyüş programı, Yenişehir Çamlık Caddesi’nde başlatıldı. Daha sonra AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, İl Başkanı Ferhat Salt, STK Başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve binlerce kişinin katılımıyla başlayan yürüyüşte tekbirler getirilerek ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Katil İsrail Filistin’den defol’, ‘Müslüman uyuma kardeşine sahip çık’ ve ‘Katil İsrail hesap verecek’ gibi sloganlar atıldı…

“HAMAS’A SELAM DİRENİŞE DEVAM ” Sloganları ile yürüyen ve Karabük Sivil Toplum örgütlerinin organize ettiği yürüyüş, TSO önün de son buldu ve burada yapılan açıklamada, “217 gündür bütün dünyanın gözleri önünde işgal çetesi, ABD’nin de desteğiyle insanlık adına ne varsa yakıp, yıkıp, tahrip ediyor. Buna karşı ise Gazze halkı dünyanın şerefini kurtarmak için varoluş mücadelesi veriyor. Bizlerde bu direnişe destek vermek için 7 ayı aşkın bir süredir meydanlardayız. Kardeşlerimizin yalnız olmadığını dualarımızla, sloganlarımızla, açıklamalarımızla ve infaklarımızla bütün dünyaya ilan ediyoruz.” dendi.

Filistinli Hafız OSAMA MDOOKH’n Kur’an tilaveti ile başlayan konuşmalar öncesi Hamza Durmaz’ın okuduğu şiir ve il vaizi Aziz Erdoğan’ın duası ile devam etti.

Karabük Filistin’e Destek Paltformu adına basın açıklamasını yapan: İHH İl Başkanı İbrahim Şentürk şu ifadelere yer verdi; “Gazze savaşı, tüm algıları, mevcut kavramları alt üst etti ve uluslararası yapıların işlevsizliğini gün yüzüne çıkarttı. Devasa haçlı ordusu karşısında Gazze’nin her yerinde müthiş bir şekilde direnen mücahitler tüm imkânsızlıklara ve yalnızlığa rağmen tarih yazmaya devam ediyorlar. Onlar mücadeleleri ve ödedikleri bedeller ile örnek bir duruş sergilemeye devam ediyorlar.
Gazze’de katliam var ama aynı zamanda da izzetli bir direniş var. Aksa Tufanı, İsrail’in yenilmez denilen ordusunu ve istihbaratını yerle bir etti. Dünyanın bütün güçleri bir araya geldi ama bir avuç imanlı Kassam Tugaylarını yıkamadı. Gazze’deki direniş, imanın ne büyük bir güç olduğunu, batının bizlere sunduğu modern köleliğin karşısında sadece Allah’a kul olmanın ne büyük bir şeref olduğunu bizlere gösterdi.
1948 yılından beri işgal edilmiş toprakların her bir tarafındaki mücahitlere ve dünyanın her bir yerinde sabırla ve imanla sebat eden Filistin halkına selam olsun.


Kurban veren ve vermeye devam eden, dünyanın en dehşetli gücüne karşı kahramanca direnen Hamas’a selam olsun.
Birbirine sabrı tavsiye eden ve cihadı bir şiar olarak benimseyen, teslim olmayı reddeden Filistin halkına selam olsun.
Binlerce şehit veren, evlatlarının binlercesi tutsak alınan, yaralanan, tutuklanan; evlerini bombardımanlara ve toprak gaspına kurban veren Filistin halkına selam olsun.
Bugün burada Karabük Filistin’e Destek Platformu olarak Gazze’de kardeşlerimize yapılan zulmü unutmamak, unutturmamak adına toplanmış bulunmaktayız. Gazze’yi gündemimizden düşürmeyelim. Bu soykırıma tepkimizi yaptığımız eylemlerle gösterelim. Dualarımızda kardeşlerimizi unutmayalım. Elimizden ne geliyorsa yapalım. Eli kalem tutanlar bu davayı yazsınlar. Hitabeti güçlü olanlar bu davayı konuşsunlar. Herkes bir şey yapsın ama asla sessiz kalmayalım. Çünkü sessizlik bu davaya yapılmış en büyük haksızlıklardandır. Çünkü sessizlik Gazze’deki küçücük yavruların ölümüne de susmaktır.
Herkesin yaptığının ve yapması gerekirken yapmadıklarının hesabının sorulacağı o dehşetli kıyamet gününde yüzümüzün kara olanlardan olmaması için, Allah’ın gazabına uğramamak için, Gazze’de suçsuz yere öldürülen sabilerin ahını almamak için mücadele etmek durumundayız. Aksi takdirde yarın huzuru mahşerde bunların hesabını vermek kolay olmayacaktır.


Katil çetesi İsrail vahşette sınır tanımadığını Hamas’ın yöneticilerin aileleri, Basın mensuplarının aileleri ve Yardım Kuruluşlarının elemanlarını alçakça katlederek tüm dünyaya gösteriyor. Katlederek bu onurlu halkı sindireceğini zannediyor. Kendi çocuklarının kanını halkının çocuklarından ayırmayan böyle yöneticileri olan bir halkı yenemeyeceksiniz ey katil sürüleri, Vallahi yenemeyeceksiniz, Billahi yenemeyeceksiniz…
Zalim Siyonistlerin katliamı karşısında çocukların ve kadınların feryadı arşı alayı titretiyor. Artık bu yaşananlara yüreklerimiz dayanmıyor. Bu sabilerin ahı tüm dünyayı yakacak. Ey İdareciler, Ey Ümmet, Ey Vicdan sahipleri bu katliamı durdurmak için daha fazla gayret etmeliyiz. Kardeşlerimiz katledilirken hiçbir şey olmamış gibi yaşamak, bu soykırımı normalleştirmek, bu soykırıma alışmak ne acı bir şeydir.
Kendini İslam’a ve Mescidi Aksa’ya adamış Gazze halkına buradan selamlarımızı iletiyoruz. Sizin izzetli duruşunuz tüm dünyayı hayran bırakıyor. Zalim Siyonistler yaptıklarının hesabını elbette verecek ve cehenneme sürüleceklerdir. Sizler ise bu ödediğiniz bedel karşısında cennetin en güzel makamlarında ağırlanacaksınız inşallah.
Karabük Filistin’e Destek Platformu olarak buradan tekrar yüksek sesle ifade ediyoruz ki Mescid-i Aksa, Gazze ve tüm Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz. Aksa Tufanı, İslam coğrafyasının özgürlük hikâyesidir. Bu hikâyenin bütün kahramanlarını buradan bir kez daha selamlıyoruz.
Kahrolsun ABD! Kahrolsun İsrail, Kahrolsun küresel emperyalizm!
Yaşasın Gazze direnişimiz! Yaşasın, nehirden denize özgür Filistin! Yaşasın küresel intifada…”

Açıklama ardından toplanan kalabalık sessizce dağıldı..

Web Tasarım & SEO: Best4SEO