Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

FİLYOS PROJESİ TAMAM

FİLYOS PROJESİ TAMAM ..

FİLYOS PROJESİ TAMAM ..

mns

FİLYOS LİMAN PROJESİ BAKANLAR KURULUNDA ONANDI

Filyos  Liman Projesinin 2014 yatırım programına alındı.

Filyos Limanının birinci kısım inşaatının Bakanlar Kurulu’nun ardından Cumhurbaşkanınca da onaylayarak Resmi Gazetede yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderildiğini açıklandı..

FFFF

Bakanlar Kurulundan Onaylandığı  belirtilen FİLYOS PROJESİ   son olarak Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından  imzalandığı ve Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ün de onayı sonrası Resmi Gazetede yayımlanması için gönderildiği haberi Karabük,Zonguldak ve Bartın başta olmak üzere Kardemir ve büyük işletmeleri sevindirdi.

Birinci kısım yatırım tutarı 810 milyon TL olan , büyük projenin bu kapsamda değerlendirilip  sekretaryasını  Kalkınma Bakanlığı yapmıştı.

Dönemin Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN’INDA  görevi dönemi  içinde takip ettiği ve   Bakanlığın 11 Aralık 2013 tarihli yazısıyla kurul talebinin  Bakanlar Kuruluna  gönderildiği ardından yılın son Bakanlar Kurulu toplantısında PROJENİN ;  Bakanlar Kurulunda imzalandığını öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz TSO Başkanı Sedat NAMAL , ” Şimdiden sonra Bakanlar Kuruluna bağlanacak ve resmi gazetede de yayınlanıp yatırım programına alınmış olacak. Burada en önemli olan şey Başbakan’ın imzasıyla son noktayı koymasıdır. Aldığımız bilgiler ve görüşmeler ışığında bunu görüyoruz. Adım adım takip ediyoruz. 10-15 gün içerisinde resmi gazetede yayınlandığında ‘demek ki bizim takibimiz doğruymuş, diyeceğiz.” dedi.

SEDATÖte yandan Ulaştırma Bakanlığınca   2014 yatırım programına alındığını, iz düşüm bedeli olarak da 50 bin TL konulduğunu belirten  NAMAL ” ayrıntılı bilgilerin yarından sonra alınabileceğini ama artık FİLYOS LİMAN Projesinin  resmileştiğini söyleyebiliriz ” dedi.,

Namal ; kararın Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından iki ay gibi kısa bir süre içinde Filyos Liman İnşaatının ihalesinin gerçekleşebileceğini söyleyerek, “Biz Sayın Başbakanımıza konuyu yurt dışı gezimizde sormuştuk kendileri de bu konuda güzel mesajlar vermişti, işte Sayın M.Ali Şahin’in Kalkınma Bakan Yardımcısı döneminde Sayın Mehmet Ceylan’ın , bizlerin,İş adamlarımızın, Kardemir AŞ nin velhasıl tüm bölgenin istemi mutlu sonla bitti, bana göre de 2013 den 2014 de geçerken bu yılbaşı hediyesi oldu bölgemize,hayırlı olsun, emeği geçenlerden Allah razı olsun, Teşekkür ederiz ” dedi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO