Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

FOTOĞRAF YARIŞMASI VAR !

    Aile hikayeleri

 

 

Aile hikayeleri objektiflere yansıyacak… Aileler fotoğraf karelerinde yaşayacak…

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, gelenekselleştirdiği Ulusal Aile Fotoğraf Yarışması’nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü “Fotoğraflarla Aile” konulu ve ödüllü bir fotoğraf yarışması organize ediyor. Ailelerin kendi hikayelerinikendi objektifleriyle anlatacakları yarışma; “Ailede Sevgi” ve “Çalışan, Üreten Aileler” temalı iki kategoride gerçekleşecek.

Toplumda aile olgusuna dikkat çekmek ve aile konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla organize edilen 3’üncü Ulusal Aile Fotoğrafları Yarışması’na başvurular 1 Ekim 2013 tarihine kadar devam edecek. Ailenin yükselen bir değer olarak ön plana çıkarılması hedeflenen yarışmada her iki kategoride dereceye girecek üç fotoğrafa 2 bir lira değerinde başarı ödülü verilecek.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen yarışma, fotoğraf sanatı ile ilgilenen herkese açık olacak ve yaş sınırı olmaksızın katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü yaklaşım ve yorumu kullanmakta serbest olacak.

Değerlendirme jürisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi ile fotoğraf sanatçıları Prof. Dr. Adnan Ataç, Prof. Dr. Güler Ertan, İbrahim Demirel, Sami Türkay, Tansu Gürpınar ve Zeynel Yaşilay’ın bulunduğu yarışma sonunda, sergilenmek üzere 50 eser seçilecek.

Sergilenmek üzere seçilen fotoğraflara 200 lira para ödülü ve başarı belgesinin takdim edileceği “Fotoğraflarla Aile”  yarışması sonunda Bakanlık ödül almayan ve sergilenmeyen fotoğraflardan uygun gördüklerinin kullanım hakkını da 100 lira bedel karşılığında alacak.

Başvuruların devam ettiği yarışma ile ilgili detaylı bilgi www.aile.gov.tr internet adresinden alınabileceği bildirildi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO