Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gazetecilerden Mehmetçiklere ve Meslektaşlarına Destek

  ANADOLU BASINI HASSA

 

ANADOLU BASINI HASSA SINIRINDA

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na üye meslek kuruluşları temsilcileri, bugün Hatay’ın Hassa sınırına giderek askerimize ve meslektaşlarına moral desteği verdi.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde 56. TGF Başkanlar Konseyi Toplantısı’nı gerçekleştirmek üzere Osmaniye’de bulunan TGF Üyeleri ve ASGD Şube başkanları anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiler .

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin operasyonuna en yakın bölge olan Hatay’ın Hassa sınırında görevli gazeteciler ile  askerimize moral ziyareti yapan Türkiye’nin 4 bir yanından gelen gazeteciler,  bölgede görev yapan meslektaşlarıyla dayanışma içerisinde oldukları mesajını verdiler..

Karabük’ten ASGD Adına Semih Gulen, Soner manav , KGİD Adına Mustafa Sarıoğlu TGF 56.Başkanlar kuruluna katılım yaptılar.

Türkiye’nin her açıdan çok yönlü bir mücadele içerisinde olduğunu belirten TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, söz konusu ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Türk basınının bütün gücüyle devletimizin yanında olduğuna vurgu yaparak şöyle dedi,“Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz toplantımızın bizim için en anlamlı bölümü Hassa sınır ziyareti olacaktır. Bölgede askerlerimizle ve meslektaşlarımızla kucaklaşacak olmak inanıyorum ki, bizlere özel duygular yaşatacaktır. Ülkemizin her açıdan saldırı altında olduğunun, çok önemli bir tehditle karşı karşıya bulunduğunun bilincindeyiz. Bugün için Suriye ve Irak sınırında yoğunlaşan bu tehdidin bertaraf edilmesine çalışan ve şu günlerde, göğsünü düşmana vatanı için siper eden Mehmetçiğimizin Türk basını olarak maddi manevi yanındayız. Şanlı Ordumuz, hainlerin kökünü kazıyacak ve onlara destek veren emperyalistlerin ülkemizle ilgili heveslerini kursaklarında bırakacaklardır. Biliyoruz ki, halkın haber alma hakkı için canla başla çalışan meslektaşlarımız da bölgede göğüslerini her türlü tehlikeye karşı siper ederek, görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorlar. Onlarla da her zaman dayanışma içindeyiz ve moral desteğimizi vermek için yanlarında olacağız. Allah askerimizin ve meslektaşlarımızın yanında olacaktır; her daim bütün dualarımızı tabii ki hepsi için ediyoruz.” dedi

Karaca; “Güvenlik güçlerimize ve bölgede görev yapan gazeteci meslektaşlarımıza, ki biz onlara ‘muharip gazeteci’ diyoruz; başarılar diledik. Bölgedeki gazeteci arkadaşlarımızın her biri bizim için gerçekten birer muharip. Onlar, güvenlik güçlerimizle omuz omuza, yan yana terörle mücadele için, sınır ve ülke güvenliğimiz için görev yapmaktadırlar. Biliyoruz ki, ülkemiz her açıdan çok yönlü saldırı altındadır. Türk basını ve Anadolu basını da zaten bunun farkındadır. Dolayısıyla Afrin’e doğru başlayan Zeytin Dalı operasyonunun haklı ve meşru zemini vardır. Emperyalist güçlerin ülkemize yönelik oyunları bitmek bilmiyor ve bölgede taşeron olarak kullanılan YPG, PYD, PKK, DAEŞ gibi bölücü hain terör örgütleri ile Türkiye’yi zor durumda bırakmaya yönelik çaba içerisindeler. Dolayısıyla bizler güvenlik güçlerimizin vermiş olduğu mücadelenin tüm gücümüzle arkasındayız. Bölgeyi izleyen dış basının, manipülatif, yanıltıcı ve yalan haberlerinin uluslararasında ve dünya basınındaki çarpıtmalarına karşı, doğruyu ve yaşanan gercekleri bıkmadan usanmadan dillendirmeye devam edeceğiz. Türk basını olarak, Güvenlik Güçlerimizin, Mehmetçiğimizin ve bölgede görev yapan muharip meslektaşlarımızın her zaman yanındayız.” diyerek destek verdi

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO