Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

GEÇTE OLSA MASAYA YATIRILDI..!

Minibüs Yolcu Taşımacılığı Tüm

Minibüs Yolcu Taşımacılığı Tüm Yönleriyle Ele Alındı.

12316634_514586475385692_7306539892809308953_n
Karabük ve Safranbolu minibüs yolcu taşımacılığı hizmetlerinde yaşanan aksaklıkların konunun tarafları ile görüşülüp, yaşanan sorunlara çözüm bulunması amacıyla Karabük Valiliği Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Vekili ve Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak başkanlığında bir toplantı gerçekleşti
Karabük Belediyesi Zabıta Müdürü, Safranbolu Belediyesi Yetkilisi, Karabük ve Safranbolu Şoförler Odası Başkanları, Karabük ve Safranbolu Minibüsçüler Koop. Başkanları, Rektör Yardımcısı, Trafik Şube Müdürü, Üniversite Öğrenci Konseyi Başkanı, Halk Eğitim Merkezi Müdürünün katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konu tüm yönleriyle ele alındığı belirtilerek alınan kararlar açıklandı.
Toplantı sonunda aşağıda ki sonuçların tespitinin yapıldığı açıklanırken geçte olsa alınan kararlar olumlu bulundu.

 

İŞTE ALINAN KARARLAR;

– Karabük’te hizmet veren 69 minibüs yıl sonuna yeni, klimalı, kameralı ve internetli 17 kişilik minibüslerle değiştirileceği bilgisi Şoförler Odası Başkanı Ahmet Karabacak tarafından verildi.

– Rektör Yardımcısı Ali Güneş, Üniversite Yönetimince alınan karar gereği minibüslerin Üniversite içine gireceğini ve içeride servis yapacağını söyledi.

– Karabük ve Safranbolu Minibüsçüler Koop. ile Şoförler Odaları tarafından sağlanacak 3 araç ile Üniversite içinde giriş kapısına ring yapılacağı ve özellikle gece derslere giren öğrencilerin rahat edeceği söylendi.

– Halk Eğitimi Merkezi ve Trafik Şube Müdürlüğü tarafından şoförlere iletişim-insan ilişkileri konusunda eğitimler düzenleneceği bildirildi.

– Şoförler Odaları ve Minibüsçüler Kooperatiflerinin sürücüleri denetlediği ve gerektiğinde ceza kestiği bundan sonra denetimlerin sıklaştırılacağı ve kurallara riayet etmeyenlere cezai işlem uygulanmaya devam edileceği dile getirildi.