Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI YETİŞİYOR

KARABÜK Belediyesinin TÜBİTAK bünyesinde

KARABÜK Belediyesinin TÜBİTAK bünyesinde uygulamış olduğu bilim merkezi kapsamında Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’nın da destekleri ile geliştirilen “Geleceğin Bilim Adamlarını Yetiştiriyoruz” projesi için 5. sınıf öğrencilerinden 20 öğrenci seçilecektir.

Seçilen bu öğrencilerimiz Bilim ve İnovasyon Merkezimizde Matematik, Fen Bilimleri, Uzay ve Havacılık, Tasarım ve Teknolojide alanlarında uzman eğitmenler tarafından ortaöğretim süreçleri boyunca eğitimler alarak, lise son sınıfına kadar özel olarak, hem zihinsel hem de bilgisel olarak yetiştirileceklerdir.

Karabük Belediyesi bu projede ki amacı ileride şehrimizden bilim adamları ve üst düzey yönettiler çıkarmak olacağının altını çizen Başkan Çetinkaya, İlk etap da bu sene pilot uygulama olarak 20 öğrenci seçilecek, daha sonra ki yıllarda ise bu sayı artırılacağı konusunda bilgiler verdi.

Seçilecek öğrencilerin tamamı yazılı sınava tabi tutulacak olup, hiç bir suret ile mülakat sınavı yapılmayacağı açıklanırken ,gerçekleşecek  yazılı sınavdan en yüksek puanı alan 20 öğrenci “Geleceğin Bilim Adamları Yetiştiriyoruz” projesinde eğitime alınacak.

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Hedefimiz, yerli ve milli sanayinin temelini oluşturabilecek mühendis ve bilim adamları yetiştirmek. Dünyada söz sahibi olma yönünde önemli adımlar atan hükümetimizi desteklemek için teknolojiyi kullanan üreten nesillere ihtiyacımız var. Çünkü Türk insanı her toplumda ilmi ile ön plana çıkmak durumundadır. Amacımız; Türkiye Yüzyılı’nda geleceğimiz olan çocuklarımıza bilimi sevdirmektir” dedi.