Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

GELECEK Mİ? TARTIŞMASI BÜYÜYOR !!

1989-1994 Döneminde Karabük Belediye

DURSUN-ALTIPARMAK1

1989-1994 Döneminde Karabük Belediye Başkanlığı yapan Dursun ALTIPARMAK , Karabük’ten iş nedeni ile ayrılmasına karşın siyaset arenasında ismini unutturmadı .

2009  Belediye Başkanlık seçimlerinde ülkede bir çok kentte seçime giremeyen DP ile tekrar şansını deneyen ve 12 bin üzerinde oy alan ALTIPARMAK  2014 belediye başkanlığı seçimleri için adaylık yarışına AK partiden girmişti.

Altıparmak’ın , Başbakanın önüne giden 3 isimden biri olmasına karşın Mehmet CEYLAN isminin ağır basması ile birlikte aday AK Partiden aday olamadı.

Ancak, siyasi kulislerde  CHP adayı olacak söylemlerinin yükselmesi ile birlikte yeniden gündeme gelen Dursun Altıparmak son kararı merakla bekleniyor.

Dün Karabük Haber gazetesine  bir açıklama yapan Altıparmak kararını şimdilik net bir şekilde belirtmedi.

Karabük Haber gazetesinde ; ” Cumhuriyet Halk Partisinden aday olacağı yönünde ismi geçen Dursun Altıparmak hakkında ortaya atılan iddiaların gereksiz ve yersiz olduğunu belirterek bu konuda ki kesin kararının önümüzdeki birkaç gün içinde vereceğini açıkladı.Cumhuriyet Halk Partisinden adaylığı sürecinde Genel Merkez’den, Teşkilattan ve Mehmet Haberal’dan teklif aldığını üstüne basarak vurgulayan Altıparmak bu süreçte Mustafa Sarıgül ile de görüştüğünü söyledi.Bu durumu da birkaç gün içinde değerlendireceğini ifade eden Dursun Altıparmak, Bu süreçte hiçbir senaryonun içinde bulunmadığını söyledi.”  şeklinde habere yer verilirken,  Karabük gündemine dün CHP adaylığını düşünen Erdal Demir’in basın açıklaması kamuoyuna bomba gibi düştü.

Karabük CHP içinde yaşanan kaosu ortaya koyan açıklamada Erdal DEMİR ” Dursun Altıparmak’ın adaylığı konusunda il yönetiminin tavrının yanlış olduğunu vurgulayarak ya onlar gidecek ben aday olurum yada ben yokum açıklaması içinde “Dursun Altıparmak’ın samimiyetine de inanmıyorum artık. AK Partililerin planı olduğu yönündeki söylentileri de dikkate alıyorum. Benim arkamdan böyle bir iş çeviren ve AK Partililerin planını adeta uygulamaya sokmaya çalışan CHP Karabük İl ve Merkez İlçe Başkanı ile seçimlere girmem,”  diyordu.

DURSUN ALTIPARMAK İLE CHP GÖRÜŞÜYOR MU?

Karabük’te adı son günlerde CHP ile anılan Dursun Altıparmak’ın parti taşkilatından kimlerle yada Genel merkezde kimler tarafından arandığı merak edilirken , siyasi kulislerde ;  CHP Genel başkan yardımcısı Faik Öztırak’a giden Karabük teşkilatı  ALTIPARMAK’IN adaylık konusunun bir diğer Genel başkan yardımcısı Adnan KESKİN’e intikal ettirildiği  ardından   Keskin’in daha önce Karabük adaylığı düşünülen Erdal DEMİR’İ arayarak bunlar (Karabük teşkilatı için)  ne yapmak istiyor dediği  ve  sonrasında  ortalığın toz duman karıştığı  konuşulmakta.

Altıparmak ‘ın ise evet beni CHP genel merkezinden aradılar , teşkilattan da arıyorlar görüştük ifadeleri sonrası gözler CHP adayına çevrildi.

ALTIPARMAK NE YAPAR

 

Bir önce ki seçimlerde (2009) DP  tabanı yanı sıra CHP-MHP-AK parti tabanlarından da oy aldığı iddia edilen ve %19.7 oy oranı ile 12263 oy toplayarak tüm dikkatleri üzerine çeken Dursun ALTIPARMAK,   2014 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerinde  sürpriz arayabilir.

Karabük 2014 Belediye başkanlığı seçimlerinde 65 bine yakın kullanılacağı düşünülen oy pastasında bir çıkış yakalayabilir mi süreç neyi gösterir bilinmez  diyen siyasetçiler sürpriz olabilir görüşü yanı sıra “Dursun ALTIPARMAK ismi Ak partinin öne attığı isim olarak görülmekte ” şeklinde ki yorumları dikkatleri çekiyor.