Görevlerine Başladılar

Son Güncelleme : 18 Aralık 2014 - 17:05

Karabük Gündem Haber Sitemizin 15 Aralık 2014 günü yayına verdiği haber bugün Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğince doğrulanarak  tüm basına servis edildi.

baskanlar

Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğince yapılan haberde ;” Bünyemizde  İdari İşler başkanı Mustafa Kulluğun ayrılmasında sonra vekaleten yürütülen İdari İşler başkanlığı ile boş bulunan Tıbbi İşler başkanlığına atamalar gerçekleşti” denerek şu bilgiler verildi.

İdari İşler Başkanlığına halen Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Dr.Rıza Erkan ANDAÇ ile Tıbbi İşler Başkanlığına Dr.Ahmet BAL atandı atamalardan sonra Erkan ANDAÇ ile Ahmet BAL görevlerine başladı.

 Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail KARA “Genel Sekreterlik olarak ilimiz dahilinde sağlık sektörü ile ilgili çalışmalarımız var bu bakımdan çok yoğun olarak çalışıyoruz Genel Sekreterlik bünyesinde İdari İşler Başkanlığı ve Tıbbi İşler başkanlığı vekaleten yürütülüyordu bu sebeple arkadaşlarımız hem kendi işlerini hem de vekalet ettikleri birimlerin de işlerini yapmak zorunda kalıyordu Kurum bünyesinde gerçekleşen bu atamalar ile Genel Sekreterlik olarak güçlendiğimizi düşünüyorum sorunların çözüm noktasında iki başkanımızın bilgi ve tecrübelerinden oldukça faydalanacağız. Bir ekip olarak çalışmak sorunların çözümünde çok etkili bir yol dolayısı ile bir ekip gibi düşünüp bir ekip gibi davranacağız ve ilimizde sağlık hizmetlerinin etkin kaliteli ve verimli olarak sürdürülmesinin devamını sağlayacağız. Ben tüm sağlık çalışanları adına kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Karabük Üniversitesi ile Diş Hekimliği alanında afiliasyon protokolü imzalanmadan Rektör Prof.Dr. Burhanettin Uysal ve Genel Sekreter Op.Dr.İsmail Kara nın  girişimleri ile Karabük Üniversitesi Diş  Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Uzmanı Yrd.Doç.Dr Gülhan Ünal Kocaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görevlendirilmişti.

DSCF0066

Yrd.Doç.Dr. Gülhan Ünal Kocaman nın  göreve başlaması ile  ADSM de sunulan diş hekimliği hizmetinin kalitesi artarak bu alanda il dışına gerçekleştirilen sevkler azalacağını belirten  Genel Sekreter İsmail Kara “Karabük Üniversitesi ile paydaşlığımız devam ediyor ilimize sağlık alanında yeni alanlar yeni branşlar kazandıracağız, bilindiği üzere ilimizde Diş Hekimliği Fakültesi kuruldu bununla birlikte olarak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi de afilie ederek Ağız ve Diş sağlığı alanında da protokol imzalayacağız ama daha bu protokol imzalanmadan bir hocamızı Ağız ve Diş Sağlığı alanında görevlendirerek vatandaşlarımızı da kaliteli sağlık hizmeti sunacağız. Merkezimiz kiralık bir binada hizmet veriyor onun yerine Bayır Mahallede ki alana büyük bir hastane yapımı gerçekleştirilecek Diş Hekimliği alanında da Üniversitemiz ile afilie olduktan sonra ilimizi bu anlamda çıtayı oldukça yükseltecektir. Bununla birlikte Genel Sekreterliğimizde boş olan iki başkanlığa da atamalar gerçekleştirildi Başkanlarımız görevlerine başladılar kendilerinin engin bilgi ve becerilerinden faydalanacağız hekim noktasında ise her geçen gün daha iyiye gidiyoruz Safranbolu Devlet Hastanesine ikinci bir İç Hastalıkları Uzmanı kadrosu açıldı 60 dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasında buraya bir atama olacaktır yeni alanlar yeni branşlar alanında da çalışıyoruz buradan bizlere desteklerini esirmeyen başta vekillerimiz mülki idare amirlerimiz ve Karabük kamuoyuna teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Ayrıca Karabük Üniversitesi ile ilimizde eksik olan branşlarda görevlendirme yapılması için  görüşmeler devam ederken Genel Sekreterlikte boş olan iki başkan kadrosunun doldurulması da sunulan sağlık hizmetlerinde bir ivme yakalanacağı belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.