Görünen Köy.!

Son Güncelleme : 26 Kasım 2018 - 13:58
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

Görünen Köy kılavuz istemez denir. Yani tahminler ötesi görünür olan için ‘Arife Tarif Gerekmez’  denerek “açıkça belli olan bir durumu açıklamak gerekmez, o yeterince açıktır” anlamında söylenir.

Mart/2019 seçimleri içinde artık siyasi kulislerde hareketlenmeler yaşanıyor.

Bu arada bilirkişi sıfatlıların bilimsel çalışmaları eşliğinde  “öyle olursa böyle olur, böyle olmazsa da şöyle olur ama şuradan bu olursa öteki de böyle olur” yorumlarına şahit oluyoruz..

Oysa görünen köy kılavuz istemiyor, öylesi afaki anlamsız egolu ifadelere ne gerek var değil mi?.

Biz birçoğuna şaşırıyoruz, anlam veremiyoruz, bu arada ne saklayalım çoğuna gülüyoruz da.

Karabük 31. Mart 2019 yerel seçimlerine yine bilinen dar alanda paslaşmalar neticesinde geniş alanda adam adama pres strateji ile seçimlere giriyor..

Ülkede bir yanda oluşturulan ekonomik korku iklimi var, bir yanda ülke gerçekleri.
AK Parti’nin bugüne kadar kazandığı seçimlerden farklı bir seçim olacağını düşünenler yanılacak yine.

Bu seçimler de belirleyici olan İTTİFAKLARIN akılcı kurulması ile yaşanacak.

 

 

Tabi, ülke genelinde anketler sergilenecek, önceki beriki seçimlere istatistiklere bakılacak, ama yine Vatandaş bildiğini okuyacak. Bir çok siyaset bilirkişisi, seçim öncesi çok farklı konuşmuş olmasına rağmen seçimler sonrası “Ben biliyordum, demiştim” diyecek..

Birileri  kaybetse de ‘ne yapalım HALKIMIZ BÖYLE TAKDİR etti’ önümüzde ki seçimlere bakacağız diyecek..

Hayat öyle de böyle de devam edecek.

 

 

Şimdi biz bazı doğruları, objektif verileri yazıyoruz ya ! aklı kıt bazı aymazlar hemen, ALGI YARATIYORSUN, diyerek bizi de kendi düşüncesinin karşısına koyarak eleştirecek .!

Yorumlarımız ne anlatılıyor (?) anlatılmak isteniyor (!) bakılmadan,  Haber içeriğinde ne var demeden kendi dünyasından yorumlayarak ve sadece kendi doğrularına sabitlenmiş olarak eleştiri yapmak kolay, zor olan bugünden doğruyu tespit edip kendi inançları doğrultusunda çevresine adım attırabilmektir.

Yapabiliyor musun bunu. HAYIR. Ama okuduğun bir yazı sırf senin çıkar ve düşüncelerine o an ters düştü diye eleştirebiliyorsun.

Oysa, 18 Temmuz 1968’de Türkiye’de önemli bir ABD karşıtı eylemi gerçekleştirildiğinde yani Dolmabahçe rıhtımın da 6. Filo’nun askerlerine dönemin Türk gençleri tarafından tepki yapıldığında, o gün o anlayışa  karşı duranlar bugün topluca KAHROLSUN EMPARYALİZM diyebiliyor..

Oysa o tarihlerde  vurmak için pusular kuruluyor, insanlar birbirlerine kin ile bakılıyordu..

Dün Rus komünizmi diyorduk bugün bölgede Türkiye’ye en yakın Rus politikaları ve bizim Rusya’ya daha farklı bakışımızı sağlıyor.

Yada Dün AK parti ye İp atan MHP Genel Başkanı Devlet bahçeli bugün İTTİFAK diye diretiyor ve partisi için belki de bugün doğruyu yapıyor.

Kısacası farklı fikirleri, yorumları dinleyin ve önce analiz edin. Ne demek istiyor anlamaya çalışın ve hemen bir başlık okuyup eleştiri yapma adına ELEŞTRİ yapmayın lütfen.

Bu konuda KARABÜK GÜNDEM haber sitemize gelen düzgün içerikli yorumları onaylıyoruz, agresif-sinkaf içeren yorumları da Avukatlarımız kanalı ile yargıya teslim ediyoruz.

 

 

Gelelim 31 Mart 2019 seçimleri için görünen köy kılavuz istemez düşüncemize..

Önce ki yazılarımızda üstüne basa basa yazdık. Karabük’te 2009 ve 2014 yerel seçim sonuçlarını verdik. Sonra son dönem genel seçim sonuçlarını hatırlattık.

Karabük seçmeninin portföyü ortada dedik.

Değişmez mi diye sorduk? Değişebilir ama doğru/objektif değerlendirmeler yapılmalı dedik.

SEÇİM STRATEJİK Çalışma ister dedik.

Anlayan anladı anlamayan yine bize algı yaratıyorsun diye bilirkişilik yaptı.

Klavye başında kahraman kesilen ve adını dahi yazmaktan korkan zavallılar ile uğraşacak vaktimiz yok. Biz yine altını çizerek yazalım. KARABÜK merkez de seçim yine söylüyoruz Ak parti başkan adayı Prof.Dr Burhanettin Uysal ve mevcut MHP başkanı Rafet Vergili arasında geçer.

CHP adayı tabi ki iddialı olacak, ama İP adayı (belli değil dense de bizce belli) birbirlerinin oylarını böleceklerdir.

Aynı filmi SAFRANBOLU’Da daha net göreceğiz.

Ak parti orada elini kolunu sallaya sallaya seçimi alabilme potansiyeline sahip. Aday belirlemede yanlış isim deklare edilmezse yine Ak parti belediyeciliği devam edecektir. Neden ? Ak partinin Safranbolu’da oy potansiyeli ile rakibi CHP, 2.sırada MHP ve İYİ parti var. Lakin bu üç partide birbirlerinden oy alacak/devşirecektir ki burada bir İTTİFAK söz konusu olmazsa şimdiden Ak partiye Safranbolu hayırlı olsun denebilir.

 

YENİCE de AK parti adayı karşısında yine 3 partinin tavrı önem kazanıyor.  MHP nin tutumu belli. O zaman CHP ve İYİ parti İTTİFAK yapabilir mi? Sorusu gündeme geliyor ki , O da zor görünüyor. Zira “CHP ve İYİ parti yöneticileri kendi egolarını tatmin peşindeler” diye şimdiden kendi partililerinin görüşleri bizlere kadar ulaşıyor.

 

OVACIK, EFLANİ de AK parti adayları ipi bugünden göğüslemeye yakınlar.

ESKİPAZAR’DA mevcut başkan aday gösterilirse tek kalemde geçer AK Parti orayı da.

Zira karşılarında İYİ parti ile CHP blok oluşturmuyor. Oluşturamıyor.

Eh o zaman da AK parti gizli MHP desteği ile seçimleri Karabük merkez hariç avucunun içine alıyor.

 

İşte onun için bugünden GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ istemez diyoruz.

Biz gazetecilik dürtüleri ile hareket edip objektif bilgiler ışığında kamuoyuna bilgi verme gereğini duyduğumuz için yazıyoruz.

 

Birileri okuyup, bugünü değerlendireceği yere halen egoları peşinde koşuyorsa ve at gözlükleri taktı ise onda bizim yapacak çok bir şeyimiz yok..

Haa..1 Nisan günü bu yazıları önlerine , arkalarına koyarız.

O zaman önümüzde ki maçlara bakacağız dedirtmeyiz onu da ifade edelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.