Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Güven Kıraç ve Erkan Can Karavanda” KBÜ’de

Güven Kıraç ve Erkan

Güven Kıraç ve Erkan Can Karavanda Çekimleri Nostaljik Açık Hava Araç Müzesinde gerçekleşti.

Bein Connect kanalında yayınlanan “Erkan Can ve Güven Kıraç Karavanda” programının çekimleri için Safranbolu´ya gelen ekip Karabük Üniversitesi kampüsünde Nostaljik Açık Hava Araç Müzesini ziyaret etti. Karabük Üniversitesinde uçak, tren, klasik otomobil, kamyon, otobüs, motosiklet ve traktörlerden oluşan Türkiye’nin ilk ve tek “Açık Hava Araç Müzesi” ilgi çekmeye devam ediyor.

Erkan Can ve Güven Kıraç “Burada bulunan araçların hepsinin bir hikayesi olduğunu biliyoruz. Bu araçların korunması güzel. Geleceği taşınması lazım. Gençlerimiz bu araçları tanısın. Burada görüyorum ki, gençlerimiz burayı ziyaret ediyor. Türkiye’de birçok müze var. Ancak onlar başka segmentte. Buradaki araçların hepsinin bir hikayesinin olması burayı diğer müzelerden ayıran bir özellik. Açık havada olması da çok şık. Belki yaşayan sahipleri vardır. Kendileri de gelip ziyaret ediyorlardır. Uçak var, tren var. Kıymetli şeyler. Kolleksiyonerlik önemli bir şey. Müzecilik önemli. Kampüste bir hareket var. Bu heykeller ve araçlar kampüse bir hareket kazandırmış. Güzel bir çalışma olmuş.” diyerek emeği geçenleri tebrik etti.

Nostaljik araçlara ilgi duyan Güven Kıraç ve Erkan Can, Açık Hava Araç Müzesindeki araçları tek tek gezerek inceledi.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Refik Polat, “Karavanda ekibini üniversitemizde görmekten mutluluk duyduk. Müze ile ilgili yaptığımız çalışmanın amacına ulaştığını gözlemliyoruz. Karabük ve Karabük dışından ziyaretçiler, gençlerimiz, çocuklarımız gelerek müzeyi geziyor. Eski nostaljik araçları, eski oyunları bu alanda görüyorlar. Bizim hedefimiz de zaten buydu. Üniversite ile halkın birleşmesi anlamında da önemli ve güzel bir çalışma oldu. Halkımızla kampüsün güzelliklerini paylaşıyoruz. Sizlerin de ziyaretinizden dolayı memnuniyet duyuyoruz.” diyerek teşekkür etti.