Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

HABERİMİZ ETKİLİ OLDU

  KARABÜK GÜNDEM  SİTEMİZİN

 

KARABÜK GÜNDEM  SİTEMİZİN KAMUOYU İLE 11.12.2013 ÇARŞAMBA GÜNÜ PAYLAŞTIĞI http://karabukgundem.com/pes-dedirten-olan.html PES DOĞRUSU HABERİ  ETKİLİ OLDU.

KONU GENÇLİK VE SPOR  BAKANI SUAT KILIÇ’I HAREKETE GEÇİRDİ.

BUGÜN GELEN MÜFETTİŞLER YERİNDE İNCELEME YAPTI. ALT YAPI YENİLEME ÇALIŞMALARINI DERHAL BAŞLATAN KYK YETKİLİLERİ DOZER KİRALAYARAK  PİS SU GİDERLERİNİN ONARIM İŞLEMLERİNE BAŞLADILAR.

MANSETT

yurt

Karabük’ün yüz akı parlayan yıldızı KBÜ bir yanda 30 binleri aşkın öğrenci kapasitesi ile kendini zorlarken diğer yandan  üniversitenin büyümesine ayak uyduramayan Karabük ,  bu kez  yurtlar  konusunda  başka bir sıkıntı yaşadı.

Standartlara göre bir çok anlamda yetersiz , ısınması olmayan, gecekondu türü,  özel yurtlar, pansiyonlar ,  bir yanda 30 bin öğrenci kapasitesine yetersiz kalan KYK ve özel yurtların kapasiteleri diğer yanda sorun olurken 5 gün önce TOKİ KYK Bahattin Gazi  Erkek Öğrenci yurdunda susuz kaldı.

kyk-yurtt

Edinilen bilgilere göreAlt yapı düzenin yeterli olmayışı ve zamanla dolması üzerine,  tıkanan logarların  geri basması sonrası , şebekeye pis suyun karışma ihtimali ile  sular kesilmişti.

Karabük belediyesine konunun aktarıldığını iddiia eden KYK yetkilileri ise  ” Belediye yetkilileri konuyu inceledi onlar müdahale edemeyeceklerini söylediler, bizlerde kendi imkanlarımız ile tamir yoluna gittik,ekiplerimiz çalışıyor ” şeklinde iddialarda bulunmuşlardı .

Yurtta kalan öğrenciler ise “bir yanda sınav hazırlıkları, tezler, dersler, diğer yanda su yok, tuvalet-banyo ihtiyacımızı kaldığımız sürece karşılayamıyoruz perişanız da kimin umurunda” şeklinde  Karabük Gündem ofisimizi arayarak ve mailler ile şikayetlerini dile getiriyorlardı.

BAKAN KILIÇ OLAYA EL KOYDU

1463351_537133773049604_1661221682_n

Haberimiz ve öğrencilerin sosyal medya üzerinden yaptığı anonslar sonrası Bakan KILIÇ kendi Twit adresi üzerinden açıklama yaptı. “Talimat Verdim En Kısa Sürede ” diyerek olaya müdahale eden KILIÇ sonrası bugün de KYK ye müfettişler geldi ve olayı incelemeye aldılar.

KYK yetkililerinden alınan bilgilere göre bugün kiralanan dozer ile çalışmalar başladı. Alt yapısı yetersiz olan bölümlerin ıslah çalışmalarının yapılacağı ve en kısa sürede temiz suyunda verileceği öğrenilirken yaklaşık bir haftadır 1500 e yakın öğrencinin çektiği sıkıntı yanlarına kar kaldı.

444444444444444444

Bu arada Karabük Gündemi arayarak teşekkür eden ve mailleri ile verilen haber desteğinden dolayı memnuniyetlerini bildiren öğrencilere bizlerde  KARABÜK GÜNDEM olarak teşekkür ederiz. Sizler, bizlere emanetsiniz ve her daim doğru-ilkeli objektif haberlerde sizlerle birlikte olacağımızı bir kere belirtiriz.