Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Havuz Problemi Devam Ediyormuş!

2006 Yılında Dönemin Spordan

havuz su koydu karabük gündem

2006 Yılında Dönemin Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından Olimpik Yüzme Havuzu olarak temeli atılan ve 14 senedir yapımı devam ederken  önce başındaki Olimpik ibaresi kaldırmak için havuzu (derinliği ile) daraltan, sonra projede ki eksikleri ile gündeme gelen ve GENÇLİK SPOR MÜDÜRLÜĞÜNÜN adeta eline yüzüne bulaştırdığı , YILAN HİKAYESİ yarattığı, şimdiki adıyla ” Yüzme Havuzu”  yüklenici firması yine  kayıplarda…

 

Yıllardır Karabük Gündemin ve çeşitli yayın kuruluşlarının gündeme taşıdığı YILAN HİKAYESİ için hedef hep yüklenici firma olarak gösterilirken “Hırsızsın hiç mi günahı yok” şeklinde yorumlar yapılırken  Gençlik sporun Karabük İl Müdüründen yarım yamalak ta olsa bir açıklama geldi.

 

BU HAVUZ BİTMEZ…

 

 

IMG_8212KBÜ (Karabük Üniversitesinin) istediği ve proje geliştirerek havuzu 2012 yılında Karabük’ün hizmetine alabiliriz üstelik hemen yanına havuzun enerjisini üretecek buz patenti tesisi yapacağız açıklamalarına karşın inatla Gençlik Spor İl Müdürlüğün de tutulan ve Kılavuzlar mevkin de  yapımı halen bitmeyen  YÜZME Havuzun da yaşanan  su kaçağı resmi olarak itiraf edildi.

HİKAYE AYNI 

Konuyla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin “Yüzme havuzunda tamirat yapan firma yok. Olmadığı günler için tutanak tutuyoruz. Ankara ile temas halindeyiz. Havuz patlıyor, oraya gidiyor, buraya gidiyor diye hiçbir şey yok. Havuzun çanağında sızmalar vardı, yüzme havuzunu bu şekilde almamak için teslim almadık. Çünkü biz oraları yapmaya çalışıyoruz. Müteahhit teminatı var. Oraları yapmaz ise teminatına el konulacak ve yapılacak. Biz havuzda Karabüklüleri yüzdürmeye çalışacağız.”  dedi..

 

PEYZAJ  ÇALIŞMALARI BAŞLAMAMIŞ ?   

 

Karabük milletvekillerinin ve Spor İl başkanlığının peyzaj çalışmaları başlayacak ve yaz ortasında burayı da bitirip havuzu komple açmayı düşünüyoruz şeklinde ki zaman zaman yaptıkları açıklamaların da eksik olduğu ortaya çıktı. 

İşte  İl Müdürü  Çetin!in peyzaj çalımaları ile ilgili açıklaması ; ” Çevre düzenlemesi için genel müdürlüğümüzden taahhüt almıştık onun ihalesi gerçekleşti, sözleşmesi yapıldı. Yer teslimi yapılacak ve 90 gün içersin de bize teslim edilecek, giriş çıkış yolları, park alanları, basketbol sahası ve voleybol sahası olacak” 

 

TÜM BU AÇIKLAMALARDAN SONRA ŞİMDİ, BU AÇIKLAMAYA İNANALIM  MI ? 

 

Spor tesislerin de ki yapım-inşaat  yatırım çalışmalarında yaşanan sıkıntılar ve gecikmeler sonrası Merkez Spor Salonunun inşaat çalışmaları  hakkında da bilgi veren ÇETİN ;  “2 bin 500 kişilik Merkez Spor Salonumuzun inşaatı devam ediyor. 300 gün içersin de merkez spor salonumuz bitecek. Ödeneğimizde sıkıntı yok, tüm ödenekler ayrıldı” şeklinde açıklama yapmasına karşın  Stadyum yatırımı, Yüzme havuzu yatırımında ve en son 2 sene önce ödeneği gelen ve halen temel atma çalışmalarına hazırlanan GENÇLİK MERKEZİ yatırımında ki gecikmelerden dolayı Karabüklüler bu yatırımda da gecikme olabileceği kuşkusu taşıyorlar.

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO