Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İl Genel Meclis Başkanı Sözen, “KÖYDES Projesi Ülkemizin En Önemli ve En Büyük Projesidir”

Karabük İl Genel Meclisi

Karabük İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantısı, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Haziran ayı İl Genel Meclis Toplantısında açılış konuşmasını yapan Başkan Sözen; “KÖYDES projesi 16 yıldır aralıksız devam eden ve köylerin altyapı sorunlarının çözümü için planlanmış olan ülkemizin en önemli ve en büyük projesidir” dedi.

Karabük’e köylerin altyapı projelerinin desteklenmesi kapsamında 2021 yılında 27 milyon 187 bin 680 TL ödenek geldiğini belirten Başkan Sözen, konuşmasına şöyle devam etti;

“Bu ödeneğin 15.159.657,92 TL si ile 16 adet yol ve 3.502.477,27 TL si ile de 10 adet içme suyu projesi programa alınmıştır. 8.525.544,81 TL ödenek ile de ilimizin ortak ihtiyaçlarının karşılanması için (akaryakıt, yedek parça ve boru alımı) kullanılmak üzere ayrılmıştır. 2021 yılında yol programı çerçevesinde 33,2 km sıcak asfalt (BSK) asfalt yapılması planlanmakta olup, 16,4 km de asfalt bakım çalışması gerçekleştirilecektir. İçme suyu programı kapsamında ise 19 köy 6 ünitenin içme suyu depo, isale ve terfi hattı yenileme çalışmaları yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. KÖYDES projesi kapsamında 2005/2021 yılları arasında ise 223.612.448,00 TL ödenek tahsis edilmiş olup, bu ödenek ile 748 yol, 698 içme suyu, 36 kanalizasyon ve 17 sulama olmak üzere toplam 1.499 proje programa alınarak uygulanmış ve uygulanmaya da devam etmektedir.”

Başkan Sözen; “İki Adet Seyyar Konkasörle 1 Milyon 246 Bin 274 Ton Malzeme Üretildi”

Haziran ayı İl Genel Meclis toplantısında Karabük İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan iki adet seyyar konkasörle yapılan çalışmalara da değinen Başkan Sözen, “Özel İdare bünyesinde bulunan konkasörlerimizle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. İki adet seyyar konkasörlerimizle; 2015 yılından 2020 yılına kadar olan süre zarfında toplamda 1 milyon 246 bin 274 ton malzeme üretimi gerçekleştirilmiştir.2021 yılının ilk 5 ayında ise; iki adet seyyar konkasörümüz ile 89 bin 325 ton malzeme üretimi yapılmıştır. Bu şekilde hem maliyetten tasarruf etmiş olduk hem de köy grup yollarına yaptığımız asfalta malzeme üretimini gerçekleştirdik. Bu bağlamda il genel meclisimizle özel idare personelimizle Karabük’ümüz için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm dünyanın ve ülkemizin içinde bulduğu Pandemi koşullarına rağmen herhangi bir aksaklık yaşamadan ilimiz hedefleri doğrultusunda projelerimizin uygulanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunar, kazasız ve belasın bir çalışma sezonu geçirmelerini temenni ederim.” diye konuştu.

Başkan Sözen son olarak; “KÖYDES ödeneklerinin ilimize tahsis edilmesinde ve KÖYDES projelerinin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Devlet Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Hükümetimize, Milletvekillerimize, Karabük Valimize şükranlarımı sunar, hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO