Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İŞ LAYIK OLABİLMEKTE !!

Avrupa Konseyi Parlamento Meclisi

Avrupa Konseyi Parlamento Meclisi tarafından Safranbolu’ya verilen Şeref Bayrağı teslim töreni gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

İŞ LAYIK OLABİLMEKTE !!

 

Avrupa Konseyi Parlamento Meclisi tarafından Safranbolu’ya verilen Şeref Bayrağı teslim töreni gerçekleştirildi.
Safranbolu Misak-ı Milli Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Karabük Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Avrupa Konseyi Parlamento Meclis Onur Üyesi Edeltraud Gatterer, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Cihan Ulukaya, Karabük İl Emniyet Müdürü Oktay Keskin, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

 

Dünya Miras Kenti Ödülünü yıllar önce alan SAFRANBOLU Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Safranbolu’muz yıldan yıla gelişiyor, büyüyor, yeni ufuklara yelken açıyor, yeni yeni değerler kazanıyor. 2009 yılında Safranbolu’muzun Avrupa Şeref Bayrağını alacağa öngörüsüne ifade etmiş olsaydık bu bir hayal olurdu. 2009 yılında Safranbolu’muzun 250 bin turist rakamlarına ulaşacağını ifade etsek bu bir hayal olurdu. 2009 yılında Safranbolu’muzun ortalama yıllık 30 milyon civarında bütçeyle halka hizmet edeceğini ifade etsek bu bir hayaldi. Bu hayallerimizi gerçekleştirdik, bu hayallerin son noktasına doğru gelmekteyiz. Safranbolu 1 milyon turist hedefini yakalamak için bütün projelerini gerçekleştirmeye hazır durumda. 500 bin konaklama turist rakamını yakalamak için otellerini hazırlamış durumda, son 6 ayda Safranbolu’da iki adet 5 yıldızlı otel inşaatı başladı, bu Safranbolu’ya olan güvenin inancın sonuçları. Ben Safranbolu Belediye Başkanı olarak çok yakında 5 yıllık periyot içerisinde 1 milyon turisti Safranbolu’da ağırlayacağımıza eminim. Avrupa diplomasını almıştık, bugünde Avrupa Şeref Bayrağını aldık, inşallah bundan sonra Avrupa Şeref Plaketi ve büyük ödülünü de kısa sürede yaptığımız faaliyetler, çalışmalar, tanıtımdaki başarılar, yine şehrimizde tertip ettiğimiz ulusal ve uluslar arası toplantılar, festival ve diğer etkinliklerle bu ödülleri alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ise; böylesine önemli bir günde Safranbolu’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederken, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Ceylan; ” Safranbolu bir kez daha önemli bir ödülü alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. İnşallah Avrupa Büyük Ödülünü de alarak noktayı koyacaktır. Safranbolu artık bir Avrupa şehri olduğunu ispatlamıştır. Ben yeniden emeği geçen Başta Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyor bayrağın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

Avrupa Konseyi Parlamento Meclis Onur Üyesi Edeltraud Gatterer’ de , “1994 yılından beri UNESCO Dünya Miras Listesinde olan Safranbolu kentini Avrupa Şeref Bayrağı ile ödüllendirmek benim için şeref ve onur kaynağıdır. Bir yıl önce iş birliği ve ikili ilişkilerde fark edilen önemli çabaları ve başarılarından dolayı Avrupa Diplomasını almaya hak kazandı. Her yıl Avrupa Konseyi, Avrupa fikrine karşı katkı sağlayan birkaç şehri ödüllendiriyor. Avrupa Konseyi Safranbolu’nun ortak yaptığı çalışmalardan çok etkilendi ve oy birliği ile Safranbolu’yu Şeref Bayrağı ile ödüllendirmeyi uygun gördü. Safranbolu’nun birçok önemli esere sahip olması gibi bu ödülü kazanmanızın bir çok nedeni bulunmaktadır. Avrupa Konseyi için Şeref Bayrağını Safranbolu’ya sunmanın farklı sebepleri vardır. Gençlik, spor ve kültür alanlarında da örnek olarak etkili ve geniş bir çaba gösteriyorsunuz. Bunlar sadece bir kaçı, çünkü bunlarla sosyal hayatın bütün aşamalarında kardeş şehirlerle ilişkileriniz canlanıyor, 13 yıldır düzenlediğiniz Uluslar arası Belgesel Film Festivali uluslar arası boyutta ilerleme sağlıyor. Kardeş şehirlerle beraber Avrupa’ya karşı güçlü izlenim oluşturuluyor. Bu ödül Avrupa’ya tutkuyla bağlı resmi temsilcilerden, kişisel ilişkileri devam eden bireylere kadar hepinizindir.  Kardeş şehir halkını da unutmayarak Avrupa Konseyi adına teşekkür etmek istiyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Konuşmaların ardından Avrupa Konseyi Parlamento Meclis Onur Üyesi Edeltraud Gatterer, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’a Avrupa Şeref Bayrağını takdim etti. Ardından Vali Küçük, Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Kaymakam Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve Avrupa Konseyi Parlamento Meclis Onur Üyesi Edeltraud Gatterer, Avrupa Şeref Bayrağını göndere çekti.

Program havai fişek gösterileri ile son buldu.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO