Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İSDEMİR’DE GREV BİTTİ

İSDEMİR İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI

İSDEMİR İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜRDÜRÜLEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDE TARAFLARIN ANLAŞAMAMASININ ARDINDAN BAŞLATILAN GREV, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK VE ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN’İN ARABULUCULUĞUYLA SONA ERDİ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK:  “YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE BUGÜN MUTLU SONA ULAŞMIŞ BULUNUYORUZ, GREV BUGÜN ATILACAK İMZALARLA SON BULACAK”

ADALET BAKANI SADULLAH ERGİN:   “RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ BİR UZLAŞMANIN SAĞLANMIŞ OLMASI AYRI BİR ÖNEM TAŞIYOR”

 

 İSDEMİR’DE GREV BİTTİ.

 

İskenderun Demir Çelik Fabrikası (İSDEMİR) ile Çelik-İş Sendikası arasında sürdürülen 25. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamamasının ardından işçilerin başlattığı grev, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in arabuluculuğun da son buldu.

Taraflar arasında anlaşma sağlanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda imza töreni düzenlendi. İmza törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, İSDEMİR Yönetim Kurulu üyeleri ve milletvekilleri katıldı.

Bayram öncesi sağlanan anlaşma tarafları olduğu kadar işçileri de mutlu ederken, toplu sözleşme kapsamında ilk yıl yüzde 14, ondan sonraki yıl için ise enflasyon üzerinde zam yapılacak. Grevde geçen süre içinde 500 lira ücret verilecek.