Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

: ISITES 2014 Kapsamında Üniversitemize Gelen Yerli ve Yabancı Akademisyenlerden Rektöre  Ziyaret

18-20 Haziran 2014 tarihleri

1.

18-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen “2. Uluslararası Mühendislik ve Fen Bilimlerinde Yenilikçi Teknolojiler Sempozyumu” (ISITES 2014)’ kapsamında Üniversitemize gelen, Mevlana Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atef Ata, Cezayir Chlef Üniversitesi Eski Rektörü aynı zaman da da Cezayir Chlef Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dilmi Bouras, Amerika North Dakota Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Şenay Şimşek ve Yrd. Doç. Dr. Halis Şimşek ile yaklaşık 13 kişilik yerli ve yabancı akademisyenler, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Ragıp Karaş ve Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan eşliğinde; Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı ziyaret ettiler.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette; Üniversitemizden çok etkilendiklerini ifade eden yerli ve yabancı misafir akademisyenlerimizden Mevlana Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atef Ata: “Bugüne kadar dünya çapında 30 konferansa katıldım ama burada katıldığım 2. Uluslararası Mühendislik ve Fen Bilimlerinde Yenilikçi Teknolojiler Sempozyumu en iyilerinden birisiydi. Üniversitenize girdiğim zaman çok modern, son derece temiz ve çok sistemli bir şekilde koordine edilmiş kampüs ile karşı karşıya kaldım. Gözlemliyorum ki burada yemekhanesinden camisine, hayvan barınaklarına ve birçok sosyal aktiviteyi içerisinde barındıran şahane bir kampüs ile çevresel düzenlemesiyle bütün dikkatleri üzerine çeken devasa bir stadyum inşa edilmiş. Kısacası her öğrencinin ihtiyacının karşılanabileceği sosyal ve kültürel alanların hepsi kampüs içerisinde var edilmiş. Karabük Üniversitesi’nde çok güzel bir başarıya imza atılmış, şüphesiz ki burada bu disiplinli çalışmaları koordine eden birileri var o da Siz Değerli Rektörümüzsünüz.” dedi.

Kendilerini Üniversitemizde ağılamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “ Öncelikle Üniversitemiz hakkında söylediğiniz tüm güzel sözler için teşekkür ederim. Karabük Üniversitesi’ni diğer üniversitelerden ayıran en büyük özellik 76 tane öğrenci kulüp ve topluluğu bünyesinde bulundurmasıdır. Her birinin ayrı ayrı yöneticileri ve odaları olan bu kulüpler, kendi başkanlarını demokratik bir şekilde yine kendileri seçmektedirler. Öyle ki bu kulüplerimiz rektörlerini vizyon çizdirebilecek konumdadırlar. Bu yıl içerisinde toplam 1207 organizasyon gerçekleştirdik ve bunlar içerisinde de birçok ilke imza attık. Bunlardan birde Cumhuriyetimizin 100. Yıl özlemine atfen bir günde ‘2023 Ünite Kan Bağışı’ yaparak Türkiye’de bir ilke imza attık. Biz Karabük Üniversitesi’nde sadece mühendis, doktor, işletmeci değil aynı zamanda geleceğin liderlerini de yetiştiriyoruz. Üniversitemizde Türkiye’de ilk ve tek olan Üstün Yetenekliler Eğitim Uygulama ve araştırma Merkezi’ni kurduk burada 86 tane öğrencinin eğitimine destek olarak onların zekâ seviyelerindeki farkları tespit ederek, çocuklarımızın her birini ilgili alanda yönlendiriyoruz. Belki de Karabük Üniversitesi’nin kısa zamanda bu kadar isminden söz ettirmesi ve büyük bir farkındalığı yakalaması bu sebepledir.” diyerek Üniversitemiz hakkında ve elde etmiş olduğu başarılar hakkında misafirlerine bilgiler verdi.

Ziyarette aynı zamanda Amerika North Dakota Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında  Mevlana Programı kapsamındaki öğrenci ve öğretim üyesi değişim imkanlarını görüşüldü.

Ziyaret; Üniversitemiz Stadyumu “Bir Hilal’in Doğuşu” video klibinin izletilmesinin ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO