Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İşsizlere fırsat..

Türkiye’de istihdam seferberliği sürerken

Türkiye’de istihdam seferberliği sürerken buna kamu da katıldı. 4 ayda 1 milyondan fazla vatandaş iş bulurken kamu da 90 bin yeni eleman almak için düğmeye bastı.

2017 yılı ile birlikte başlayan istihdam seferberliğinde son rakam 1 milyon 3 bini bulduğunu belirten Milliyet haberinde “Gerek özel sektör gerekse kamu kurumları eleman alımlarını sürdürüyor.”  dendi

Hazırlanan haberde, İstihdam seferberliği kapsamında kamu da 90 bin yeni eleman için düğmeye basıldı denerken şu bilgiler verildi,

Kamuda en çok alımı Milli Savunma Bakanlığı 24 bin personelle yapacak.

Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurumları da çok sayıda eleman alacak.

Yine Milli Eğitim Bakanlığı’nda da yeni öğretmen ataması için hazırlıklar devam ediyor.

Bunun içinde engelli öğretmenler de bulunacak.

PTT Genel Müdürlüğü ise 1.113’ü gişe ve büro görevlisi, 637’si dağıtıcı olmak üzere Türkiye genelinde toplam 1.750 sözleşmeli personel alacak.

Gişe ve büro görevlisi olacak kişilerin en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarından mezun olması ve KPSS’de en az 70 puan almış olması gerekiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ise 415 sözleşmeli imam-hatip istihdam edecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde görev yapmak üzere 50 müfettiş yardımcısı kamu personeli alımı yapılacak.

Bu kapsamda müfettiş yardımcılığı giriş sınavı yapılacak. Adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Öğrenim şartı olarak da adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmuş olmaları gerektiği belirtiliyor. Yazılı sınav 8 – 9 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

Türk Hava Kurumu, havacılık alanında faaliyet gösteren kurum için güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurdu.

Türk Hava Kurumu (THK) Eskişehir, İzmir ve Ankara’da görev yapacak erkek güvenlik görevlisi alımı yapacak. Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartı sahibi olmak, asgari lise ve dengi okullardan mezunu olmak, 30 yaşını aşmamış olmak gerekiyor.

Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri 17 Bölge Birliğine bağlı Kooperatiflerde 286 Kooperatif Görevlisi ile 204 Ziraat Mühendisi, Merkez Birliğimiz Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına 10 Müfettiş Yardımcısı, olmak üzere toplam 500 personel alımı yapılacağını duyurdu.

Başvurular 10-25 Mayıs arasında.

Kaynak : https://www.negatif.net/issizlere-kredi-karti-veriliyor-mu-hangi-bankalar-verir/