Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı Kan ve Büyükelçi Sapiyev’den Rektör Polat’a ziyaret

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sapiyev’den Rektör Polat’a ziyaret

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev’i makamında ağırladı.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Polat, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev’i Rektörlük makamında ağırladı. Büyükelçi Yerkebulan Sapiyev’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Polat, KBÜ’nün uluslararası başarılarından söz ederek Üniversitesi hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz Aralık ayında Kazakistan’a gerçekleştirdiği ziyareti hatırlatan Rektör Polat, Türkiye ile Kazakistan arasındaki ilişkileri önemsediklerini dile getirdi.

Karabük’e ilk defa geldiğini belirten Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev da “Bu kadar güzel bir Üniversiteye geldiğim için çok mutluyum. Türkiye ile Kazakistan kardeş ülke. 2022 yılındaki sayılara göre 500 öğrencimiz Karabük Üniversitesinde okuyor. Bizim çocuklarımıza, evlatlarımıza biz yokken anne baba gibi davranan Rektörümüz başta olmak üzere değerli hocalarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Yahya Karabudak’ın da eşik ettiği ziyaret karşılıklı hediyeleşme ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı Kan, Karabük Üniversitesini Ziyaret Etti 

İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı Kan, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti. 

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı Kan’ı Rektörlük makamında ağırladı. 

İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı’ya Karabük Üniversitesi hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Refik Polat, “Toplamda 52 bin öğrenciye eğitim veren Karabük Üniversitesi, uluslararasılaşmada, 100 farklı ülkeden 12 bin 500 öğrencisiyle Türkiye birincisidir. Karabük Üniversitesi olarak 2022 yılında Times Higher Education verilerine göre dünyada 1001-1200 bandında, Asya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında 301-350 bandında yer aldı. En genç üniversiteler sıralamasında Türkiye’de ilk sırada, gelişmekte olan üniversiteler arasında 5. sırada ve en iyi Asya Üniversiteleri arasında 7. sırada yer alıyoruz. Türkçe ve diğer dünya dillerinin öğretiminde öncü olan Üniversitemiz, yabancı dil öğretiminde uluslararası akreditasyonu olan ilk devlet üniversitesi” dedi. 

İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı Kan da Karabük Üniversitesini ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Çepni Önalan ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Yahya Karabudak da ziyarete eşlik etti. 

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’dan KBÜ’ye Ziyaret 

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti. 

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ı Rektörlük makamında ağırladı. Ziyarete İNTEKNO Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Finlandiya İş Konseyi Başkanı Halil Kulluk ile KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar eşlik etti. 

Karabük Üniversitesindeki kalite güvencesine ilişkin değerlendirmeler konusunda bilgi alışverişinin gerçekleştirildiği ziyarette, YÖKAK’ın kalite güvencesi sistemi, eğitim ve öğretim, araştırma ve geliştirme, topluma hizmet ve uluslararasılaşma değerlendirme ölçütleri paylaşıldı. 

Ziyaret hediye takdimi ve fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.