Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İŞTE KBÜ FARKI “BİR İLKE İMZA ATILDI”

Ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında

Ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük rol oynayacak olan Üniversite-Sanayi işbirliğine örnek bir Ar-Ge Projesi olan ve Türkiye’de bir ilk olan ‘ Ray Profil Haddehanesi Tav Fırında Yakıt Optimizasyonu Yapmak, Atık Isıdan Maksimum Yararlanmak Amacıyla Yeni Bir Reküperatör ile Ekonomizer Tasarımı ve Sisteme Entegrasyonunun Yapılması’ projesinin tanıtımı yapıldı.

     KBÜ FARKI “BİR İLKE İMZA ATILDI”

 

KARDEMİR A.Ş.  Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, KARDEMİR A.Ş.Müdürleri,  Üniversite Dekanları ve Müdürleri,  ve basın mensupları katıldı.

 

TEYDEB Ar-Ge Projesi Tanıtım Toplantısında ilk olarak Proje tanıtımını yapan KARDEMİR Ray Profil Haddehanesi Müdürü İbrahim Tozlu; “KARDEMİR A.Ş’nin ve Türkiye’nin ilklerinden sayılacak olan hem enerji tasarrufu sağlayan hem de kalite artışını ve çevreye katkı sağlayan Ray Profil Haddehanesi Tav Fırınında yakıt optimizasyonu yapılarak atık ışımalarının değerlendirmesi projesinde Karabük Üniversitesi’yle beraber başarı ile tamamlamış bulunmaktayız.” dedi.

 

TYDEB Ar-Ge Projesinin Üniversite-Sanayi işbirliğinin en güzel örneği olduğunu vurgulayan KBÜ  Teknoloji Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Enerji ve Çevre Teknolojileri Birimi Müdürü Prof. Dr. Durmuş Kaya; ise  “ Enerji Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü 2012 Ekim Döneminde başvurusu yapılan ve Verimlilik Artırıcı Projelerden kabul edilen 11 projeden 10’u Karabük Üniversitesi danışmanlığında hazırlanmıştı. Üniversite olarak KARDEMİR A.Ş.’nin çevre ile yapmış oldukları çalışmaları yakından takip ediyoruz ve yapılan bu çalışmalardan da oldukça memnunuz.” diyerek Üniversite olarak KARDEMİR A.Ş’nin Üniversitemiz ve KARDEMİR A.Ş tarafından yapılan ortak projeler ve muhtemel yapılabilecek projeler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

KBU_9393

Karabük Üniversitesi kurulalı henüz 6 yıl olmasına rağmen bugün bir başarıyı kutlamak ve bu başarıyı örnek olarak başkalarına göstermekten dolayı memnuniyetini belirten Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal açılış konuşmasında; “ Karabük Üniversitesi’nin en büyük şansı Karabük’te ve Karabüklünün gönlünde kurulmuş olmasıdır. Karabük Üniversitesi Türkiye’nin imarına ve sanayileşmesine en büyük katkıyı vermiş olan Karabük Demir Çelik Tesislerinin olduğu şehirde kurulmuştur. Bu 76 yıllık tecrübeyi Karabük Üniversitesi kullanma imkânı yakalamış oldu. 6 yıl içerisinde çok büyük gelişmeler gösterdik. Bu gelişme sadece ülkemiz nezlinde değil  dünya nezlinde takip edildi ve  1 Temmuz’da İsviçre’ de ‘Dünyanın En İyi Üniversitesi Karabük Üniversitesi seçilirken beni de Yılın En İyi Rektörü’ seçildim. Burada en büyük teşekkürü Karabük halkına, KARDEMİR AŞ. Yönetimine, çalışanlarına özellikle işçilerine ve değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü bizi bu başarıya götüren buradaki yapılaşma ve sevgi kanallarının açık olmasına bağlıyorum. Yapmış olduğumuz projelerinin geri dönüşümü iki ay, altı ay ve bir yıl gibi bir süre. İsterseniz kazanacağınız tasarrufunuz bir lira olsun eğer iki ay sonra bunu kar hanenize yazıyorsanız bu müessese rekabet edilebilir anlamına gelecektir. Çünkü maliyetleri azalacaktır ve rekabet etme şansını yakalayacaktır. Bugünlerde gençlerimiz Üniversite tercihleri yapmaktadır. Karabük Üniversitesi ve KARDEMİR A.Ş. arasında ve diğer müesseseler arasında yapılan üniversite ve sanayi işbirliği gerçekten önemli bir örnek olduğuna inanıyorum ve sevgili gençlerinde bunları göz önünde bulundurarak üniversite tercihlerini gerçekçi bir şekilde yapacaklarına inanıyorum ve başarılarımızın daim olmasını temenni ediyorum.” dedi.

KBU_9380

Açılış konuşmalarının ardından tüm katılımcılar ile birlikte Ray Profil Haddehanesi saha gezisi gerçekleştirildi.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO