Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İTALYA’DA SAFRANBOLU RÜZGARI

– Safranbolu Belediyesi Yurt

Safranbolu Belediyesi Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da Safranbolu’yu her platformda başarı ile temsil etmeye devam ediyor.

68a37301-fc37-4806-8a0e-e4e7c300fec9

 

Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un göreve gelmesi ile başlayan tanıtım atağı ile kenti ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısındaki artış dikkatleri Safranbolu’nun üzerine çekerken, diğer yandan da tanıtım ve proje çalışmaları da ara vermeden devam ediliyor.

28b013a7-399b-445b-99dd-3ee5f95c0a67Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Safranbolu Belediyesi AB Projeleri Koordinatörü Yılmaz Olcay   İtalya’nın Milano – Carmano Şehri Belediyesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

45 bin nüfuslu şehrin Belediye Başkanı  Tatiana Cocca ile önümüzdeki dönemlerde turizm, enerji, mesleki eğitim gibi konularda hazırlanacak projeler üzerinde görüştüklerini ve görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydeden Olcay; “ Belediye Başkanı Sayın Cocca ile pek çok konuyu görüşme fırsatı bulduk. Yine birlikte hazırlayabileceğimiz projeler üzerinde konuştuk.  Bununla birlikte Carmano şehrinde Safran bitkisinin yetiştirilmesi bizim hayli dikkatimizi çekti. İnşallah ilerleyen günlerde Belediye Başkanı Cocca Safranbolu’ya bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu ziyarette de karşılıklı istişarelerde bulunacağız” dedi.

Yılmaz Olcay son olarak Belediye Başkanımız Sayın Dr. Necdet Aksoy’un iletmemizi istediği hediyeleri kendilerine takdim ettiğimizde  Safranbolu’yu yakından takip ettiklerini ve gerçekleştirilen  güzel projeleri de takdir ettiklerini söylediklerini ifade etti.