Kadın ve Demokrasi Derneğinden Kardemir’e Teşekkür Ziyareti

Son Güncelleme : 12 Aralık 2019 - 21:24

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Karabük’e ziyarette bulunan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, beraberinde Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Karabük Temsilcisi Hatice İpek ile birlikte KARDEMİR’i ziyaret etti.

KARDEMİR Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan tarafından karşılanan KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, hizmet binası olarak kullanılmak üzere Yenişehir Mahallesinde KADEM Karabük Temsilciliğine tahsis edilen lojman nedeniyle Kardemir Yönetimine teşekkür etti.

Ziyarette Kardemir’in tarihi geçmişi ve bugünkü faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 02 Ocak 2004 tarihinde Kardemir’e gerçekleştirdiği ziyaret esnasında Kardemir için yeni hedefler belirlediğini, bu kapsamda kurulan Ray Üretim Tesisleri ile birlikte Kardemir’in bugün Türkiye ve bölge ülkeler arasındaki tek ray üretici haline geldiğini, 6 yıllık bir yatırım süreci bağlamında özellikle son 2 yıldaki gayretlerle ilk üretimin ve sevkiyatın gerçekleştiği Demiryolu Teker Üretim Tesisiyle birlikte TCDD’nin raylı sistemlerindeki atılımlarına büyük katkılar sunduğunu söyledi. 2023 yılı hedefleri doğrultusunda Kardemir’in otomotiv ve savunma sanayisine çelik tedarik çalışmalarını başlattığını ifade eden Soykan, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek KADEM’in faaliyetlerine de her zaman destek olacaklarını kaydetti.

KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ise dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdiği konuşmasında kadınların hukuki, ekonomik, sosyal, siyasal ve sanatsal alanlarda yaşama katılımını sağlayarak, bireysel ve mesleki gelişimlerine yönelik projeler ve aktivitelerle Türkiye’nin gelişimine katkı sunmak için çalıştıklarını belirtti.

Babası Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olarak 2004 yılında Kardemir’e yaptığı ziyarette şirket Şeref Defterine yazdıklarını titizlikle okuyan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da, Kardemir’in ülke sanayisine katkılarının yanı sıra sosyal konulardaki farkındalığı ve hizmetleri için Kardemir Yönetimine teşekkür etti.

Ziyarette, kadınların çeşitli sosyal ve sanatsal faaliyetlerini yapabileceği ve mesleki kursların verilebileceği “El Emeği Kadın Kooperatifi”nin çalışmalarında kullanılmak üzere Kardemir tarafından KADEM Karabük Temsilciliğine mevcut hizmet binasına ek olarak tahsis edilecek lojman için de protokol imzalandı.

Ziyaret, Kardemir Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan’ın günün anısına Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a şirket ürünlerinden oluşan masa setinin takdimi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.