Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kadir Gökmen Öğüt Bu Kez Hastaneleri Gündeme Taşıdı

      KARABÜK

 

 

 

KARABÜK 5000 EVLER DEVLET HASTANESİ İLE MERKEZDE BULUNAN ESKİ DEVLET HASTANESİ ARASINDA YAŞANAN  VE  YİNE  OTOMASYON SİSTEMİNDE YAŞANAN, SIKINTILARI,  TBMM TAŞIYAN CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ KADİR GÖKMEN ÖĞÜT  SAĞLIK BAKANINA SORDU , SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI.

 

 

 

OTOMASYON SİSTEMİ HAKKINDA

MECLİSE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

 

 

 

İstanbul CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt TBMM soru önergesi vererek Karabük Devlet hastanelerinde sorun yaratan otomasyon sistemini hakkında sağlık bakanlığından bilgi istedi.

CHP Milletvekili Öğüt Meclise verdiği dilekçede  şunları sordu.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması için, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Karabük Devlet Hastanesi’nin ve bağlı olduğu Beşbinevler Devlet Hastanesi’nde vatandaşın sağlık hizmeti alma hakkını engelleyen bazı sıkıntılar olduğu haberleri kamuoyuna yansımıştır.

Bu doğrultuda;

1)  Her iki hastanenin de aynı anda kullandığı, hasta kabullerinin, kayıtların tutulduğu ve tüm işlemlerin yapıldığı bilgi işlem sistemi olan bilgisayar otomasyon sisteminin sürekli çöktüğü ve bu zamanlarda hastaların muayene olamadığı, hastanelere hasta kabulünün yapılamadığı doğru mudur?

2) Hastanelerde önceki otomasyon sisteminden daha düşük versiyonlu bir otomasyon sisteminin kurulduğu dile getirilmektedir. Bu iddia doğru mudur; doğru ise teknolojinin her geçen gün ilerlediği ve özellikle sağlık gibi hayati bir alana adapte dilmesi ivedilikle gerekirken eski bir sistemi kullanmanın gerekçesi nedir?

3) Yasanın yürürlüğe girmesiyle göreve getirilen Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve yardımcılarının çoğunlukla görev yerlerinde bulunmadığı dile getirilmektedir. Genel Sekreter ve bir yardımcısının Bartın’da, diğer yardımcısının da Ankara’da ikamet ettiği, haftanın 3 günü Karabük’te durdukları iddiası doğru mudur? Doğru ise bu şekilde nasıl görev yapmaları beklenmektedir?

4) Kamu Hastaneleri Müdürlüğü görevine getirilen kişinin kadrolarında partizanlık yaptığı yönünde şikayetler olduğu kamuoyuna yansımıştır. Söz konusu şahsın asli görevinin hiç bir ayırım gözetmeksizin kamu hizmeti vermesi olduğu göz önünde bulundurulduğunda, böyle bir iddiayı araştırılmayı düşünmekte misiniz?

5) Karabük ve Safranbolu Devlet Hastanesi’nde genel sekreterlik ve yönetim kadrosunun döner sermaye ve farklarının zamanında aldığı da ifade edilirken, çalışanların döner sermayeleri ve farklarını hiçbir ay zamanında alamadığı, sözleşmeli personelin maaşlarında da aynı sıkıntı yaşandığı dile getirilmektedir. İddialar doğru mudur; araştırılması düşünülmekte midir? 

 

İŞTE ; sorulara cevap verilen Bakanlık yazısı  ;

 

başlık

soru2

soru23

Web Tasarım & SEO: Best4SEO