Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kahveci Bilgilendirdi

AK Parti Karabük Milletvekili

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci beraberinde

İl Başkanı Timurçin Saylar  birlikte  kahvaltılı Basın 

toplantısında Yatırımlar İle İlgili bilgi verdiler

DSC_0208

 

Toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Timürçin Saylar, “Karabük’te ki yatırımları ile ilgili sayın Milletvekilimiz bilgiler verecek, Karabük’ü biz şantiye alanına çevirdik, “diyerek sözü Karabük Milletvekili Osman Kahveciye bıraktı.

Karabük’te yapılan yatırımları M.Ali Şahin beyle birlikte İnternet medyasından ve BRTV den adım adım canlı takip etmekteyiz, diyerek söze başlayan   Milletvekili Osman Kahveci, “Karabük neredeyse şantiyeye çevrilmiş durumda. Karabük kamu yarımlarının en yoğun olduğu bir süreci yaşıyor” diyerek şu açıklamalarda bulundu.

– 300 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Emniyet Müdürlüğü binası, Kültür Merkezi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Meteoroloji Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü binalarını hizmete aldık,  Eskipazar Gençlik Merkezi hizmete girdi. Eflani’de Orman İşletme Şefliklerimizin binaları bitti. Tesislerimizi Bakanlarımızı Karabük’e getirmek suretiyle yenileri hizmete alırken eksiklerin giderilmesini sağlayacağız,  Bir yandan tesislerimiz açılırken, diğer yandan da o Bakanlığın faaliyetleri ile ilgili Bakanlarımız yerinde görmesini sağlayacağız  bu anlamda işlerimizi daha da  hızlandıracağız. Bu çerçevede ilk açılış Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yapılacak. Önümüzdeki Çarşamba günü Sağlık Bakanımız açılışını yapacak.

-Üniversitemize devir edilen  binaya  5000 Evler’e Sağlık Yüksek Okulu  açılacak yapacak süreç devam ediyor. Bu arada  biz 5000 Evler’e  Sağlık İl Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, verem savaş, kanser tarama olmak üzere sağlık kompleksi yapıyoruz. Bunun projesi onaylandı, bir ay içersinde ihaleye çıkabilecek şekilde ihale süreci devam ediyor.  Yine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizle ilgili proje yapıldı, eski Devlet Hastanesinin yıkım kararı geldi hastane yıkımı ile yapımını aynı müteahhide vereceğiz. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini oraya yapacağız, oradan kalan arsayı da bir imar düzenlemesi ile Diş Hekimliği Fakültesine verilmek suretiyle, hem Ağız ve Diş sağlığı Merkezi, hem de Diş Hekimliği Fakültesini aynı kompleks içersin de yapmayı planlıyoruz.

-Eflani’deki Hastanemizde Müteahhitle ilgili bir sorun vardı şu anda o bitmek üzere geçici kabul süreci yaşanıyor sanıyorum. Eskipazar ve Yenice’ye birer tane hastanemiz ihale aşamasına geldi Sağlık Bakanlığı nezdinde Ankara’da fırsat buldukça kamu yatırımlarını da takip etme çalışmalarını yürüttük. SGK birleşince daha geniş bir alana, geniş bir kitleye hitap eden bir kurum haline geldi. Cuma Pazarında eski hal binası Belediyenin borcuna karşılık bir takas usulü ile Sosyal Güvenlik Kurumuna geçti. Onun projesi onaylandı 2014 yılı ek programına alabilir miyiz, 2015’e mi sarkar konusu Ankara’da yakinen takip ettiğimiz faaliyetlerimizden bir tanesi. Tapu Kadastro İl Müdürlüğü binasını yapıyoruz, onu 2015 yılı programına aldırdık.

-İŞKUR’a İstasyon Bölgesindeki SGK’nın binaları verildi, şu anda onun ibraz ve telkin işlemleri yapılıyor onunda 2015 yılı programına alma hazırlıkları sürüyor, Milli Eğitim Müdürlüğü İl binası ile ilgili Müteahhitten kaynaklanan sıkıntı yaşanıyordu, Müteahhitle sözleşme fesih edildi, şimdi yeniden ihale edilecek. Birkaç tane okul inşaatı var onlarla ilgili herhangi bir sorun yok, Tarım İl Müdürlüğü binasının inşaatı devam ediyor.

– Gençlik ve Spor alanında. Öğlebeli Gençlik Merkezi inşaatı devam ediyor, Soğuksu’daki Kapalı Spor salonumuzun inşaatı devam ediyor. Sizlerinde yakinen takip ettiği Kapalı Yüzme Havuzu bir iki aya kadar İnşallah bitecek. Çok amaçlı spor salonu ile ilgili çalışmalar devam ediyor, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yazıköy’da özürlüler evi adsı altında bir Sosyal yaşam Merkezi kuruyoruz 6 tane bina yapılıyor, çoğu bitmek üzere, burada bir idare binasına ihtiyaç vardı onun için ilgili Bakanlıktan 1.5 Milyon TL’lik ödenek Özel İdare geldi.

-Özürlüler için bir Sosyal Yaşam Merkezi çok önemli ihtiyaçtı, bunları takip ediyoruz. Devlet Su İşleri İdare binası ve tesisleri ile ilgili inşaata başlandı üç tane göletin 2014 yılında temellerini atacağız demiştik, bu göletlerin her biri 20 Milyon TL bir tanesi Ovacık’ta Hatipoğlu göleti idi yer teslimi yapıldı, Müteahhit işe başladı Düzçam Göleti var ihalesi yapıldı sözleşmesi devam ediyor, bir tane de Eskipazar’da yine 20 Milyon TL değerinde o da ihale aşamasında İnşallah bu sene artık Devlet Su İşleri büyük yatırım kapsamında üç tane göleti hizmete alacak.

-Özel İdaremize 2.5 Milyon TL ödenek geldi. Ayrıca İller Bankası kaynaklarımızı harekete geçirdik, İller Bankası kaynakları İl Özel İdareye Taş Kırma Makinası kazandırdık. Ayrıca 1.5 Milyon TL hibe destek aldık, şu anda 1 Milyon TL daha bir talep var onla ilgilide görüşmeler yapıyoruz. Bu sene köylerimizde kullanılmak üzere normal geri ödemesiz 5 Milyon TL ek ödenek desteği sağladık. Bölge Müdürlerini Karabük’e davet ederek faaliyetlerle ilgili bilgi alıyoruz, sıkıntıları görüşüyoruz. Bölge Müdürlükleri ile çözülürse çözüyoruz, çözülmezse Ankara’da ilgili Bakanlıklarla görüşüyoruz. Karabük Üniversitesi Yenice Meslek Yüksek Okulu binası yapılıyor, Eflani’de eski bina onarılıyor inşaatlar bittiği zaman öğrenci alınacak.

– Üniversite içinde yapılacak Havalimanı konusunu  masaya yatırdık gelinen son nokta Karabük Üniversitesinin kendi alanı içersin de bin 250 metrelik pist yapılabilecek bir alan tespit edildi. İlgili birimlerdeki, ilgili Bakanlıklardaki bu konularda uzman kişiler gelip mahallinde inceleme yaparak burada bin 250 metre uzunluğunda bir pistin yapılabileceğini buraya da küçük çapta uçakların konabileceği bir havaalanı olabileceği kararını verdiler. Ben Kalkınma Bakanlığıyla da görüştüm burada bir keşif çıkarılacak önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanlığından iki tane uzman gelip burada keşif çıkartacaklar. O keşifle Kalkınma Bakanlığına gideceğiz, şu anda sıkıntı yok, böylesine önemli bir faaliyeti de kazandırmaya çalışıyoruz..

-Bildiğiniz gibi şu an Karabük’teki mevcut OSB küçük işletmeler için. Büyük ölçekli tesisleri buraya kurmak zor. Kardemir gibi büyük bir tesisi gelip buraya kuramazsınız. Bizim mevcut Organize Sanayi bölgemiz yeterli olmadığı için 2 bin dönümlük daha arazi kattık, ama o bile yetmedi. Tabii Endüstri Bölgesi için şurada yer var demek olmuyor; alt yapı önemli. İsmetpaşa’da alt yapı sorunu yok. Hemen yanından demir yolu geçiyor, yol var, yüksek gerilim hattı var enerji sorunu yok, su sorunu yok, arazi çok ve hazineye ait. Bizim için tüm şartlar uygun”

Açıklamalar sonrası Gazetecilerin sorularını yanıtlayan  Kahveci,  Milli Eğitim Müdürünün Atatürk’le ilgili söylediği sözlerle ilgili sorulan soruya , “Bu konu bize intikal etti, Milli Eğitim Müdürünün kendisinden de aldığımız bilgi ile hemen arkasından Milli Eğitim Bakanını Mecliste yakaladık, Karabük’te böyle bir olay olduğunu ve bu olaya müdahil olmasını söyledik kendisi konu inceletiyorum, müfettiş gönderdim, incelemeler sonrası gereği yapılacaktır dedi. Biz de bu olayı tasvip etmiyoruz, bunu Milli Eğitimden birisinin söylemesi hiç hoş olmamış, ona yakışmamış bir hareket, bunun için ilgili Bakanlığı uyardık gereğinin yapılacağı söylendi” şeklinde yanıt verdi.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ise Sorulan bir soru sonrası  “Ben İl Başkanı olarak sendikalardan emir almam tavsiye alırım, sendikalar kendi hür iradeleri ile düşünecekler, taşınacaklar, bize gelip tavsiyelerini sunacaklar beni de herkes şikayet edebilir, meyve veren ağaç taşlanır diyorum ama biz sendikalara değil, Genel Merkeze bağlıyız, biz teşkilat Başkanlığına ve Genel Başkanlığımıza bağlıyız, bizim bir hatamız varsa oraya şikayet ederler” dedi.

Karabük Mv Osman Kahveci, Karayolları 15 Bölge Müdürü İle Toplantı yaptı