Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KAHVECİ HASTANE VE YURT YERLERİ İÇİN AÇIKLAMALAR YAPTI

Karabük Milletvekili Osman Kahveci

Karabük Milletvekili Osman Kahveci BRTV Gündem Programında Zafer ACAR’IN  Konuğu Oldu.

 

Vekil Osman Kahveci hafta sonunu Karabük’te geçirirken dün gece BRTV ekranlarında GÜNDEM Programın da Zafer ACAR’IN Konuğu oldu.

Programda,yatırımlar ile bilgiler veren Kahveci ; 200 evlerde inşaatı devam etmekte olan hastanenin yapım firması yetkili birimleri ile görüştüğünü ve Ağustos/2013  sonu itibari ile inşaat çalışmalarının tamamlanacağını kaydetti.

Kahveci programda ayrıca KBÜ ve Karabük’ün sorunlarından biri olan Yurt yerleri içinde önemli bir yasa değişikliğinden bahsetti.

Kahveci; “Kamu Üniversiteleri ve Kredi Yurtlar kurumu için bir fırsat yaratıldı,yeni hazırlanan yönetmelikler çerçevesinde üzerinde ağaç olmayan orman alanı olarak zapta geçmiş bu anlamda orman vasfını yitirmiş yerlerin Üniversitelere ve aynı zamanda Yurt yapımı için kredi yurtlar kurumuna devri hemen gerçekleşecektir” dedi.

KBÜ ‘DE Bu anlamda 85bin metrekare alan olduğunu belirten yetkililer KBÜ için büyük fırsat doğdu bu ayrıca yurt yeri aranıyor, Safranbolu’da ,Karabük merkeze de  1000 kişilik Yurtlar için yer aranıyor şimdi bu yasa ile bir fırsat doğdu bu aynı zamanda Karabük Üniversitesinin tercih kapasitesinide genişletecektir diyorlar.