Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“ KAN VER, CAN VER ”

Kardemir ve Çelik İş

Kardemir ve Çelik İş Sendikası, Türk Kızılay’ı ile birlikte Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesini Daha Hayata Geçiriyor.

 

Afiş

Kan üretilemiyor ve tek kaynağı insan. anlayışı ile yola çıkan KARDEMİR ve ÇELİK İŞ yeni bir kampanya başlatarak “KAN VER CAN VER” dediler.

Kardemir İşçilerden alınacak kan ile başlatılan kampanya için şu açıklama yapıldı ;

” Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşın, ülkemizdeki kan bağışı oranı ise halen yetersiz.

Kardemir çalışanları bu düşünce ile kan vererek insan hayatına katkı sunacaklar.

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılarından karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Türk Kızılayı’nın kurumsal kan bağışçılarından biri olan Kardemir, Çelik İş Sendikası ve Karabük Kızılay Kan Bağış Merkezi ile birlikte Kan Ver, Can Ver sloganı ile yeni bir kan bağış kampanyası düzenlemiştir.

Kardemir’de bugüne kadar çeşitli organizasyonlar ile yapılan kan bağış miktarını artırmayı hedefleyen kampanya, 05-09 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu bilinciyle, Kardemir çalışanları arasındaki kan bağış duyarlılığını artırmayı amaçlayan kampanyanın, her yıl aynı tarihler arasında düzenlenerek geleneksel hale getirilmesi planlanmıştır.

 

05 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 10:00’da, Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi’nde; Kardemir Yönetimi, Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Sn. Cengiz GÜL ve Kızılay Karabük Kan Bağışı Merkezi Müdürü Sn. Dr. Serkan KAHVECİ’nin katılımı ile başlatılacak olan kampanya, Kardemir’deki 5 ayrı merkezde 5 gün sürecek ve 09 Ekim 2015 tarihinde son bulacaktır.

Nisan ayından bu yana gerçekleştirilen toplantılar ile organizasyonu yapılan ve tüm tarafların çok güçlü niyet ve destekleri ile planlanan kampanya boyunca tüm Kardemir ve bağlı kuruluş çalışanları ile Kardemir’ de iş yapan firmalar “Bir Gün, Bir Yerde, Biri İçin” düşüncesiyle, kan verecek, can verecek ve hayat kurtaracaklar.

Şirketimiz, Sendikamız ve tüm Çalışanlarımız; kurtarılacak hayatlara destek olmanın ve kurumsal sosyal sorumluluğumuzu bu yolla bir kez daha yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşayacaklar.”