Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kanserden Korkma, Geç Kalmaktan Kork

    Safranbolu Belediyesi

 

 

Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) ve Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Safranbolu Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle  “Kanserden Korkma, Geç Kalmaktan Kork” başlığı altında  kanser Taraması yapacak.

 

Eğitim, unutulmaya yüz tutan zanaat ve sanatlarımız, Safranbolu, Osmanlı ve modern mutfak, spor, milli ve manevi duygulara olduğu kadar sağlığa da önemli ölçüde eğilen ve sağlık konusu hakkında da çeşitli etkinlik ve eğitimlere de ağırlık veren SAKEM, yine bir ilk ima atarak kansere de savaş açtı.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi Yetkilileri; ” 16 Ocak 2017 Pazartesi günü 11.00 ve13.30 saatleri arasında tüm kadın kursiyerlerimize kanser taramaları hakkında eğitimler verilecek.

 

Yine 16,17,18 ve 19 Ocak 2017 tarihleri arasında da Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 40 – 69 yaş arası kadınlarımıza meme kanseri taraması, 30 – 65 yaş arasın kadınlarımıza rahim ağzı kanseri taraması yapılacaktır. Kanser taramaları Gezici Momografi ve Kanser tarama araçları ile Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ücretsiz yapılacaktır.

 

Aslanlar SAKEM’ de gerçekleştirilecek olan Kanser Tarama hizmetinden tüm Safranbolulu kadınlarımızın faydalanmasını temenni ediyoruz.” denildi.

 

 Detaylı bilgi edinmek isteyenler, 0 370 712 72 56 nolu telefondan ulaşbilirler.