Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kapattılar,Personeli Ağlattılar..

Karabük’te faaliyetleri durdurulan özel

vatan
Karabük’te faaliyetleri durdurulan özel Vatan  hastanenin önünde bekleyen personeline, Karabük Demir Çelik Fabrikaları  işçileri, aileleri, siyasi parti temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Hastane çalışanlarından İrem Saraç, yaptığı  konuşmada  eylemlerine destek veren ve haklı davalarında yanlarında olan herkese teşekkür ederek, 7 aydır maaşlarını alamamalarına rağmen, menfaat gözetmeksizin hastaneden ayrılmadıklarını vurgulayarak   “Burada verdiğimiz mücadeleye kimisi yanımıza gelerek, kimisi de duaları ile destek verdi. Bu hastaneye ilimize senelerce hizmet etti. Bu şehir emeğin başkentidir. Hastanemizin sorununu ileri ki günlerde ilimize ziyarette bulunacak Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talebinde bulunacağız, anlatacağız. Biz hastanemizin kapanmasını istemiyoruz. Verilen sözlerin de tutulmasını istiyoruz” dedi.

vatan2Hastanenin geçmişinin anlatıldığı slayt gösterildiği sırada gruptan bazılarının ağladığı görülürken hastane kapanmayacak, Şubat ayında maaşlarınızı alacaksınız diyerek çalışanları kandıranlara  kızgınlık dile getirildi.

Hastanenin kapanma haberleri sonrası “Bu hastane kapanmayacak Şubat ayında herkes gecikmiş maaşlarını alacak şeklinde hastane yetkililerince açıklama yapılmıştı. Ardından Egeli bir iş adamının Hastaneyi alacağı söylentileri ile çalışanlara yine bekleyin çalışın iması yapılmıştı. Ancak geçen zaman içinde çalışanların sürekli kandırıldığı ve bazı Doktor ve yetkililerin tazminatlarını ve eksiksiz maaşlarını almalarına rağmen  personele 7 aydır maaş vermeden çalıştırılmasının da hukuk dışı olduğu kaydediliyor.

Kardemir AŞ Kiralanan Vatan hastanesi üzerinde haciz olduğu iddiası karşılığında konuya yakın kaynaklar hacizlerin kalkmadığı sürece başka özel hastanelerinde buraya talip olamayacağını vurgulamaları dikkat çekiyor.