Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK UYARISI

Karabük valiliği meteoroloji il

Karabük valiliği meteoroloji il müdürlüğünden aldığı bilgilere göre, kar yağışının 1 hafta daha devam edeceğini duyurdu.Cuma gününden itibaren, İzlanda alçak basın sisteminin etkisi altına girmesi bekleniyor. Tahminlere göre, sıcaklıklar Cuma akşam saatlerinden itibaren hissedilir derecede düşecek.

21.01.2022 Cuma günü başlayacak yeni yağışların 27.01.2022 Perşembe gününe kadar devam edeceğini belirten duyururda Vatandaşların tedbir almaları istendi.

Cumartesi ve Pazar da etkili olması beklenen kar yağışının, önümüzdeki hafta ortasına kadar devam edeceği ön görülüyor. Batı Karadeniz’in büyük bölümünde buzlanma ve don olayları yaşanabileceği değerlendirilirken, bu kar yağışının geçtiğimiz haftalarda yaşanan hafif kar yağışlarının aksine, hayatı olumsuz etkileme ihtimali bulunuyor.

Öte yandan Karabük ve ilçelerinde kar yağışından dolayı ana arterlerin açık olduğu ancak ara mahallelerde halen kapalı yolların bulunduğu, vatandaşların da Belediye ekiplerinden yardım istedikleri ifade edildi.

Bu arada Karabük Valiliği kapalı köy saysının 123 e düştüğünü çalışmaların Özel İdare ekiplerince devam ettirildiğine dair bilgi verildi..