Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karabacak, “Brn Teşkilatın içinden geldim”

    24 Haziran

 

 

24 Haziran seçimleri öncesinde Milletvkili Adaylarını ilk belirleyen parti olan Milliyetçi Hareket Partisinde adaylar hummalı bir çalışma sergiliyor.

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili 1. Sıra Adayı Ahmet Karabacak, Genel Merkezin talimatları doğrultusunda açıklanan aday listelerinin belirlenmesiyle birlikte üç aday arkadaşımızla birlikte yola çıktıklarını ve merkez ve ilçelerde ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ziyarette bulunulan bütün ilçelerde vatandaşların şikayet ve taleplerini dinlediklerini söyleyen Karabacak; “Her gittiğimiz ilçemizde çok ciddi sıkıntılarla karşılaştık ve bu sıkıntılara acil çözüm planları getirmeye çalıştık. Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili ile yaptığımız iştişare toplantılarında özellikle Yenice ilçemizdeki en büyük problem olan HES projesi ile ilgili  ve Meslek Yüksek Okulu ile ilgili askıya alınma problemleri vardı. HES projesi ile ilgili çözüm önerileri getiren Belediye Başkanımız Sayın Vergili ilgili firma ile görüşmeler yaparak gerekirse bütün masraflarını ödeyerek projeyi satın alabileceklerini ve Yenice halkına burayı milli park olarak hibe edebelieceklerini söylemişti.  Yenice halkını mağdur etmeye ve buradaki güzelliği heba etmeye gerek yok. Meslek Yüksek Okulu ile ilgili de YÖK’e gerekli girişimleri yapacağız ve okulumuzun tekrar işlevli hale gelmesi için çabalayacağız.” Dedi.

Yenice halkının çok samimi bir şekilde kendilerini karşıladıklarını ve sorunların çözümlenmesi noktasında da o kadar istekli olduklarını söyleyen deneyimli siyasetçi Ahmet Karabacak; “Yenice halkı bize kucak açtı. Rafet Vergili Başkanım ve diğer aday arkadaşlarımla birlikte ilçenin bütün sorunlarını aşma konusunda bizde onlara ilçenin huzuru ve güzelliği bozulmaması adına ne gerekiyorsa yapacağımızı söyledik. Yenice halkı bize güvendi ve bu güvenlerini sarsmayacağız” dedi.

25 Haziran sabahı da bu şehirde olacağını söyleyen Karabacak; “25 Haziran sabahında halkımız bizi meclise gönderse de göndermese de yine bu şehirde kalacağım ve ömrümün sonuna kadar bu şehirde yaşayacağım.  Oda başkanlığım zamanında beni başkan olarak seçen esnaf arkadaşlarımızın her daim yanındaydım, isteklerini, şikayetlerini dinliyor onlara çözüm buluyordum. Çünkü beni oraya onlar getirdi. Seçimden seçime aday olan insanlardan benim farkım bu. Ben yine buradayım, yine Karabük’lü hemşehrilerimizle birlikteyim.” Dedi.

Göçmen kuşlar gibi her dönemde bu şehre gelmediğini ve bu şehrin kuşu olduğunu söyleyen Karabacak; “Ben bu şehirde doğdum ve musallaya gidinceye kadar da bu şehirdeyim. Aslında ben musalladan sonra da bu şehirdeyim. Bizim kabristanlarımızda bu şehirde bulunuyor” dedi.

Kırk yıllık siyaset hayatında hem genel seçimlerde hem de yerel seçimlerde birçok isimle çalıştığını ve oda başkanlığı döneminde de yapılan bütün çalışmalarda yer aldığını ifade eden deneyimli siyasetçi; “Benim siyasi hayatım çocuklarımın yaşından büyüktür. Benim kızım 35 yaşında ama benim davam kırk iki yaşında.  1976 yılından bu yana bu davanın içindeyim ve ömrümün sonuna kadar da bu davamın içinde kalacağım. Genel ve yerel seçimlerde birçok isimle çalıştım, oy istedim ama insan kendine bir şey istemeye zorlanıyor. Ama insanlarımız bu konuda ne gerekiyorsa yapacaklarını da bana söylüyorlar ve bende bundan mutluluk duyuyorum. Allah hepsinden razı olsun. “dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi içinde dargınlıklar ve küskünlüklerin olduğu ve sanki İP Partisine gönül verdiği algısı yaratıldığını söyleyen Karabacak; “İP Partisinin içinde bulunduğu durum ortada. Bir tarafına bakıldığında pkk terör örgütüyle özdeşleşmiş bir CHP ve diğer tarafta da FETÖ uzantısı olarak gösterilen bir grup var. Benim dava arkadaşlarım bu duruma mutlaka dur diyecektir. Ben omuz omuza verip çalıştığım ve kader birliği yaptığım kardeşlerim, Taş medreselerde, cezaevlerinde birbirimize sarılarak yattığımız kardeşlerim. Önceden bu arkadaşlarımla yaptığımız görüşmelerde hep şunu derdik. “İçimizden biri neden aday olmuyor” diye. Ben şimdi buradan sesleniyorum. Buyurun, içinizde olan bu kardeşiniz çıktı aday oldu. Destek verin. Kardeşinize sahip çıkın. Bizi kimse kavga ettiremez. Başka partilerde olsalar bile gönülleri benimle beraberdir. Dün gittiler ama yarın gelecekler. Seyit Ahmet Karabacak’la beraber bu arkadaşlarımız bu yollarda yürüyecek.”dedi.