Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK  BELEDİYESİ’NE TKH TARAFINDAN ADAY GÖSTERİLDİ

31 Mart 2024 Yerel

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Karabük  Belediye Başkanlığı’na Türkiye Komünist Hareketi (TKH) tarafından aday gösterildi. TKH  “Oylar sosyalizme, oylar orak çekice” çağrısı yaparken  TKH’nin Karabük  Belediye Başkan adayı Nursel Kararlı  oldu.

TKH tarafından yayınlanan Toplumcu Yerel Yönetim Programı’nda, halkın yerel yönetime katılımın sağlanacağı, kamusal hizmetlerde ihalenin yasaklanacağını, rantsal dönüşümün durdurulacağı, tüm kaynakların halk için kullanılacağı, kamusal hizmetlerin özel sektör eliyle kullanılmasına son verileceği, su ve kent içi ulaşımın ücretiz olacağı belirtildi.
Siyasetin, zenginlerin tekeline geçtiğini belirten TKH, işçilerin ve emekçilerin siyasetin dışına itildiğini; kurulacak Halk Meclisleriyle emekçilerin yerel yönetime doğrudan kanın mümkün olduğunu, bu sayede emekçi halkın ihtiyaçları, talepleri ve sorunları yerel meclisler aracılığıyla aşağıdan yukarıya katılımla sağlanacağını vurgularken bir tespit de yaparak “ bugün Türkiye’de siyasetin ekseni ağırlıklı olarak sağa kaymış durumda.  Böylesi bir tabloda solun bağımsız hattını korumak ve inşa etmek için seçimlere girdik. TKH adayı, halkın sağcılar, rantçılar, ihaleciler arasında tercih yapmaya fırsat veriyor, Bu açıdan da Türkiye Komünist Hareketi’nin seçim sloganı “Yalana, talana, ranta ve sağcılığa mahkûm değilsin!” olarak belirlenmiş durumda.” ifadelerine yer veriyorlar
TKH’nin Toplumcu Yerel Yönetim programında şu ifadeler yer alıyor:
* Gerek merkezi iktidarda gerek yerel yönetimlerde görülen eş, dost, akraba, yandaş zenginleşmelerinin en büyük kaynağı da bu ihalelerdir. En büyüğünden en küçüğüne tüm bu ihalelerle patronlara aktarılan kaynaklar emekçi halkın sırtına binen yük olmaktadır.
*İhale sistemi hem yolsuzluk ve rüşvetin hem de kamu kaynaklarının yağmalanmasının teminatıdır. Bu sistem emeğin taşeronlaştırılmasının da yolunu açmaktadır.
* Komünistlerin yönetiminde belediyelerde ihale yasaklanacaktır. Bütün yerel hizmetler, belediye eliyle sağlanacak, hiçbir kamusal hizmet ihale edilmeyecektir. Yolsuzluk ve rüşvetin kaynağı kurutulacaktır.
* Bütün kaynakların kamunun yararına kullanılacağını belirten TKH, cemaat ve tarikatlara kaynak aktarılmasına son vereceklerini, bu yapılara teslim edilen tüm taşınmazların geri alınacağını, öğrenci yurtlarından ulaşıma ve sağlığa kadar tüm kamusal ihtiyaçların yerel yönetim tarafında karşılanacağını belirtiyor.
Web Tasarım & SEO: Best4SEO