Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KARABÜK BU İKİ İSMİN STARTINI BEKLİYOR

KARABÜK 30 MART 2013

KARABÜK 30 MART 2013 BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ İÇİN BİR ÇOK PARTİ ADAY ADAYLARINI BELİRLEDİ.BU ARADA KARABÜK CHP MERKEZ,OVACIK VE YENİCE’DE ADAYLARINI RESMEN AÇIKLARKEN SAFRANBOLU VE EFLANİ-ESKİPAZAR’DA ARAYIŞ İÇİNDE. ÖTE YANDAN MHP  KARABÜK’TE NE YAPACAĞINI RAFET VERGİLİ’NİN AÇIKLAMASINA KİTLEMİŞ DURUMDA, AK PARTİ İSE 5 ADAY ADAYI İÇİNDEN BİRİNE Mİ YÖNELECEK YOKSA SİYASİ KULİSLERDE KONUŞULAN SON DAKİKA GOLÜMÜ ATILACAK, BU ARADA İLÇELERDE DURUM NE , TEMAYÜL YOKLAMALARI VE PARTİ YÖNETİCİLERİ NE DİYECEK , İŞTE HEPSİNİN TEK BİR CEVABI VAR ; AK PARTİDE TEK SÖZ SAHİBİ MEHMET ALİ ŞAHİN NE DİYECEK BU ARADA RAFET VERGİLİ NASIL BİR KARAR ALACAK..!

MANSETT

 

SEÇİM ÖNCESİ

KARABÜK ARTIK BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ KONUŞMAYA BAŞLADI. KARABÜK MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ “BENİM ADAYLIĞIM HALEN NET DEĞİL” DERKEN  , AK PARTİ ADAY ADAYLARI KIYASIYA BİR YARIŞA BAŞLADI 17 KASIM SONRASI YAPILACAK TEMAYÜL YOKLAMASI İÇİN PARTİ İÇİ TANITMA ÇALIŞMALARI ÜST SEVİYEDE DEVAM EDİYOR,BU ARADA CHP MERKEZDE İLK ADAYINI AÇIKLAYAN PARTİ OLDU VE ERDAL  DEMİR İLE YOLA ÇIKACAK OLMASI PARTİ İÇİNDE MEMNUNİYET YARATTI. ANCAK TÜM  ÇALIŞMALAR ARKASINDA GÖZLER HALEN İKİ İSİMDE. AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ M.ALİ ŞAHİN VE KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ SEÇİMLER ÖNCESİ ALACAKLARI KARARLAR İLE KARABÜK BELEDİYESİ BAŞKANLIĞI İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATMIŞ OLACAKLAR.

İŞTE PARTİLERDE SON DURUM 

AK Parti 17 Kasıma kadar  parti teşkilatlarının  aday adaylarını tanıması için sürekli toplantılar yapıyorlar. Parti yetkili organları aday adayları ile tek tek yaptıkları toplantılarda projelerini alıyorlar, Karabük için yeterli olup olmayacaklarını tartışıp kanaat ediniyorlar.

Ak Parti aday adayları arasında ,  Muzaffer Atılkan, Özcan Büyükgenç, Ahmet Ustaoğlu,Serdar Akça ve Özgür Ulupınar  adaylık süreçlerinde parti içi çalışmalarını sürdürürken temayül yoklaması sonrası genel merkezin araştırmaları ile birlikte değerlendirilip resmi adayın açıklaması yapılacak şeklinde açıklamalar yapılıyor. Tüm bu çalışmaların üst yapısında ise son sözde etkili olacak Mehmet Ali Şahin’e çevrilen gözler anketler, temayül yoklaması ve değerlendirmeler sürpriz bir aday çıkar mı sorusu da ciddi ciddi konuşuluyor.

AK Parti ilçelerde en büyük çıkmazı Safranbolu’da yaşayacak görünüyor. Başarılı gibi görünen mevcut başkan Dr Necdet AKSOY karşısında Bahattin Eroğlu ,Ali Keskinkılıç  Ali Kaya hatta Özlem Urgancıoğlu gibi güçlü adayların çıkması kafaları karıştırmış durumda. Safranbolu’da ki temayül yoklamasına ve anketlere kesinlikle uyulacağını belirten Ak parti yetkilileri Eflani,Yenice ve Ovacık’ta sorun görmüyorlar. Eskipazar’da ise yine gözler temayül yoklamasında olacak deniyor.  

MHP ise tüm gözleri mevcut başkan Rafet VERGİLİ üzerine çevirmiş durumda. Rafet Vergili başkanın son dönemde yaptığı görsel çalışmalar kent üzerinde değişimler getirirken yapılan anketlerde %60 dolayında farkla önde olması lehine olarak değerlendiriliyor.Başkan Vergili’nin adaylığım netleşmiş değil bekliyor değerlendiriyorum demesi dikkatleri çekiyor ve başkan bırakacak, bırakmayacak yola devam edecek ,edecek ama şöyle eder gibi yorumların yapılmasına neden oluyor. 

MHP İlçelerde bir Safranbolu’da hareketlilik yaşarken Eskipazar dışında aday adaylıkları konusunda karar aşamasında olduğunu ifade ediyor.

CHP  ise Karabük’te ilk adayını açıklayan parti oldu. Aday çıkacak mı yada şunla görüşülmüş bu çağrılmış gibi bir çok asparagas haberle çalkalanmasına karşın kendi içinde aday çıkacağını belirten parti bu anlayışında kalarak üyesi olan ERDAL DEMİR ile başkanlık yarışına gireceğini açıkladı.

Yenice ve Ovacık ilçelerinde de adaylarını resmileşen CHP bu konuda en istikrarlı parti konumuna geçerken Eskipazar ve Eflani adaylarını da bugün yarın açıklayacaklarını Safranbolu ‘da ise anket ve İlçe başkanlığının kararları ile hareket edileceğini belirterek özellikle Safranbolu ve Yenice’de çok iddialı olduklarını açıklıyorlar.

SP ise sessizliğini koruyor. Saadet partisinde büyük olasılıkla seçimlere az bir süre kala parti teşkilatlarının belirledikleri isimler açıklanacak ve seçimlere girilecek.

HAFTA SONU BEKLENİYOR

Belediye başkan adaylıkları  için kıyasıya bir yarışa girecek olan siyasi partiler özellikle hafta sonunu bekliyor ve yine siyasi kulislerde sık sık konuşulan büyük sürprizler yaşanabilir iddialarının ne kadar doğru olup olmadığı araştırılıyor.

Bu doğrultuda Ak parti Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile Karabük belediye başkanı Rafet Vergili’nin açıklamaları dikkatle takip ediliyor. Siyasi kulisler sürpriz olacaksa bu iki isimden gelecek açıklamalar ile olur diyerek dikkatleri bu noktaya çekerken CHP kendi içinde gelecek sürpriz adaylara göre alternatif parti konumuna taşıyacak projeleri geliştiriyor.

Büyük sürpriz yaşanabilir derken Rafet VERGİLİ’nin aday olmayacak , işlerinin başına dönecek  o zaman AK parti Karabük merkezde rahat seçim alır görüşünü savunan siyasi kulvarlar öte yandan AK parti içinde yapılacak anket çalışmaları sürpriz bir ismin öne çıkmasını sağlar ve seçime o isimle gidilebilir görüşlerini dile getirerek hafta sonunu bekleyin olaylar netleşir diyorlar.